Podpisovac transakcii cez QR kod

Sem pište, hledáte-li někoho, kdo pro vás něco naprogramuje, či sestaví.
Odpovědět
mattin
Příspěvky: 3
Registrován: 30 led 2019, 05:49
Reputation: 0

Podpisovac transakcii cez QR kod

Příspěvek od mattin » 30 led 2019, 06:13

Ahojte,

zhaname dodavatela (pripadne aspon niekoho na vytvorenie prototypu) na zariadenie pre podpisovanie transakcii. Prakticky sa jedna o nieco ako RSA SecurID alebo two-way auth len s tym ze potrebujeme miesto tokenu generovat QR kod ktory vieme na druhej strane identifikovat.

V skratke sa ma jednat o malu krabicku velkosti kreditnej karty (idealne aj hrubky :D) s eink displejom v tvare stvorca ktory ma byt schopny zobrazit QR kod ktory obsahuje hash vyskladany z 256bit AES encrypcie stringu "idzariadenia123-increment" teda napr. (341242-142), increment si musi pamatat a aj v pripade vypadku energie pokracovat dalej pri kazdom pregenerovani QR kodu. Nastavenie ID zariadenia a secret moze byt aj jednorazove.

Samotne generovanie noveho podpisu a teda QR kodu moze prebiehat bud stlacenim tlacitka alebo pravidelne v nejakych casovych intervaloch, tu nam primarne ide o vydrz, zariadenie by malo vydrzat aspon mesiac a byt aj celkom odolne voci obliatiu apd.

Pre ilustraciu prikladam aktualnu podobu obycajnej QR karty ktoru pouzivame, ciel je urobit nieco velmi podobne, idealne co najblizsie rozmerov klasickej karty a samozrejme s dynamickym generovanim QR kodov.

Co sa tyka samotnej objednavky, aktualne potrebujeme idealne zopar (3-4) prototypov na ktorych by sme sa dohodli podla moznosti. Nasledne ak by sa nam niektore riesenie pacilo, tak by sa jednalo o prvu objednavku 100 az 200 kusov (aktualne potrebujeme tak 10-20 novych mesacne, no toto cislo stale rastie).

Ak by ste mi aj vedeli niekoho odporucit, pripadne viete o nejakom podobnom seriovo vyrabanom produkte budem velmi vdacny :).
Přílohy
trifft_card.jpg

pavelve
Příspěvky: 27
Registrován: 23 zář 2018, 10:10
Reputation: 0

Re: Podpisovac transakcii cez QR kod

Příspěvek od pavelve » 30 led 2019, 08:41

Ahoj, klidně bych do toho šel. Můžeš mi poslat nějaký mailový nebo tefonní kontakt ohledně domluvy?

mattin
Příspěvky: 3
Registrován: 30 led 2019, 05:49
Reputation: 0

Re: Podpisovac transakcii cez QR kod

Příspěvek od mattin » 30 led 2019, 16:05

pavelve píše:
30 led 2019, 08:41
Ahoj, klidně bych do toho šel. Můžeš mi poslat nějaký mailový nebo tefonní kontakt ohledně domluvy?
Kedze mam malo postov neviem este poslat sukromnu spravu :), ale tak mozes mi napisat na email matus@trifft.me a dalej sa uz dohodneme.

mattin
Příspěvky: 3
Registrován: 30 led 2019, 05:49
Reputation: 0

Re: Podpisovac transakcii cez QR kod

Příspěvek od mattin » 30 led 2019, 16:06

Este by som dodal ze arduino nie je podmienka moze to byt na hocicom a hociako ak to bude robit co potrebujeme :). Idealne si viem finalny produkt predstavit ako nejaky micro controller ktory by vedel len generovat ten qr kod a prekreslit eink displej, nic viac. Nieco ako su taketo karty https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 1f4cYMOUUU

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů