Problém v zapojení LCD displeje

framax
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2019, 17:59
Reputation: 0

Problém v zapojení LCD displeje

Příspěvek od framax » 08 led 2019, 18:20

Zdravím a prosím o pomoc. Mám zakoupené tři desky Arduino Uno. Když jsem zapojil první desku do provozu a nahrál první programy, tak všechno fungovalo normálně. Deska se usadila na COM3 a byl jsem spokojen. Potom jsem chtěl připojit a nahrát zbývající desky a tam mi to ukazovalo jiné porty a nenapadlo mne nic lepšího, než i ty další desky přepsat na COM3. Předpokládal jsem, když jsou stejného typu, že je to jedno. Bohužel tady je ten průšvih. Od té doby nejsem schopen uvést žádnou z těchto desek do provozu. Hlášení je, že program se nahrál, ale nic se neděje. Tohle jsem vyzkoušel na třech počítačích co mám doma a výsledek je stejný. Provedl jsem kompletní vymazání všech portů z počítače, dal jsem na desku i nový integráč, ale výsledek je pořád stejný.
Tak mám doma nyní tři desky a nemohu dělat vůbec nic, protože nespolupracují s displejem. Můj původní záměr je dekodér morze značek, ale na displeji se nic nepíše a displej nereaguje.
Díky za pomoc, protože už nevím jak dál Franta

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od pavel1tu » 08 led 2019, 18:58

OS ? W10 nebo W7 ?
Kde jste přepsal ty čísla portů ?
UNO originál, klon ?
Nový integráč ? A má nahraný bootloader ?

Já bych vyzkoušel:
- správa počítače
- správa zařízení
- porty

a tam bych někde ve vlastnostech dal ty dotyčné porty odinstalovat (při připojeném UNO).... restart a možná to pomůže
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od Axamith » 08 led 2019, 19:03

Doplňuji, že bych potom testoval úplně základní program, blikání LED, z příkladů IDE. Žádné displeje a podobné vymoženosti. Potřebuješ otestovat základní komunikaci a funkčnost.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od jankop » 08 led 2019, 19:12

Při nahrávání ti blikají obě LED, Rx i Tx? Pokud ano, tak to funguje, jen jinak, než si představuješ. Nahraj si tam blikání LED L.

framax
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2019, 17:59
Reputation: 0

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od framax » 08 led 2019, 20:41

Všechny tyhle úpravy jsem zkoušel. Když nahraji blikání a měním časy, tak to funguje. Prostě to nejde do displeje. Zkoušel jsem liquid krystal přeinstalovat, ale pořád nic. Všechny porty jsem sházel a znovu instaloval ve správě počítače a i v Arduinu. Windows mám 7 i 10. Na každém počítači jiný. Na PT shop jsem poslal i screen obrazovky s profilem nahrávání na editoru a zatím nikde nic.
To zapojení jsem už předělával tolikrát, že už bych to pomalu mohl zapojovat poslepu.
Ještě vyzkouším odinstalovat porty s připojeným UNO. Zatím jsem to dělal vždy při odpojeném.
Nevím jak otestovat spolupráci s displejem.

Už z toho totálně blbnu.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od Axamith » 09 led 2019, 06:25

Kdysi jsem se dost dlouho trápil s čtečkou SD karet, nakonec jsem zjistil studený spoj na modulu. Kolega podobně šílel na RFM modulu a pak zjistil blbě zalisovaný propojovací kabel.
Podle toho, co píšeš ti tedy Arduino, porty i IDE funguje jak má, pokud ti jede komunikace, blikání atd.
Problém je tedy někde úplně jinde.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od pavel1tu » 09 led 2019, 06:30

Tak to je opět příspěvek - nec nefunguje, nic nekomunikuje ....
Pak najednou jiný program funguje ....

Co říci - prohlédnout celou cestu k displeji, pokud blbnou 3 Arduina, bude to buď v nepájivém poli, nebo v drátech, nebo na displeji .... nebo mezi Arduinem a židlí ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

framax
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2019, 17:59
Reputation: 0

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od framax » 09 led 2019, 14:49

Hernajs. Dráty a nepájivé pole mně nenapadlo.
Hned jdu na to. Tak uvidím.
Potom napíšu info, jak jsem dopadl.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od jankop » 09 led 2019, 15:05

Primárně je nesmysl zasahovat do COM portů, když vidíš, že Arduino normálně komunikuje a sketch se nahrává. Nevím, co tě k tomu vedlo. Zatím's ani nesdělil, jak máš vlastně displej připojený, což je dost zásadní. Neřekneš co to je, neřekneš jak je to zapojený a program je taky přísně tajný.
To se pak těžko radí.

framax
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2019, 17:59
Reputation: 0

Re: Arduino UNO- nemožnost ovládání.

Příspěvek od framax » 09 led 2019, 20:22

Odpověď pro Jancopa.
Arduino chci používat pro dekodér cw - dekodér morzeovky na displej, protože již věkem špatně slyším vysoké tóny a tak by to byla taková výpomoc.
Přece jen roky běží (66 roků) a tahle technologie by mi pomohla.
Že jsem chtěl všechny desky hodit na COM3 teď už taky vím, že byla blbost. Předpokládal jsem, že když jsou to stejné desky, tak, že to nebude vadit. A ono to vadilo.
Nevím jak bych Ti popsal zapojení displeje, nemám takové znalosti, ale ten program si displej obsluhuje sám. Zkoušel jsem dvouřádkový a čtyřřádkový diplej - tedy více, protože jich mám několik. Všechny jsem je koupil na PT-shop.
Jestli chceš program, není vůbec žádný problém Ti ho poslat, ale jak jsem psal, zkoušel jsem to potom a zkouším doposud s programem "Hallo World" a nejde to. Před chvílí jsem všechno znovu rozházel a osadil na jiné pole s jinými dráty. Situace pořád stejná.
Takže zítra budu raději dělat definitivní zapojení do krabičky, kde bude všechno zapájeno natvrdo.

Snad se to konečně někam posune.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů