Arduino Uno Wemos D1 problém s připojením

Odpovědět
QRocky
Příspěvky: 36
Registrován: 28 zář 2017, 16:30
Reputation: 0

Arduino Uno Wemos D1 problém s připojením

Příspěvek od QRocky » 05 srp 2018, 18:07

Zdravím Vás, jsem začátečník s Arduino Uno Wemos D1. Mám jistý problém a nevím, jestli je na vině chybná deska nebo já. I když tuším druhou možnost :-)

Nahrál jsem do Arduina program wifi scan a v sériovém monitoru jsem viděl seznam bodů i signálů. Když jsem do desky nahrál program s blikáním integrované led diody, také blikala. Bohužel když se ale chci dostat do ovládacího panelu skrze prohlížeč, nedostanu se nikam.

Pokud se nepletu, Arduino by mělo mít adresu 192.168.4.1 - podle funkce ve Windows Centrum síťových připojení a sdílení. Když se navíc připojím s PC na Wifi síť Arduina, nemám v editoru možnost komunikace přes jiný než kabelový port.
Jedná se o tuto desku https://www.aliexpress.com/item/ESP-12E ... 4c4d8UECgL

Prosím o radu, jak se k Arduinu připojit skrze ovládací panel v prohlížeči.

Děkuji
Přílohy
Nastavení.png
Nastaveni 2.PNG
1.PNG
1.PNG (5.6 KiB) Zobrazeno 3203 x

MichalCzEJ
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2018, 21:38
Reputation: 0

Re: Arduino Uno Wemos D1 problém s připojením

Příspěvek od MichalCzEJ » 05 srp 2018, 18:58

Jaký prohlížeč přesněji myslíš? Pokud chceš, aby bylo něoc na webové stránce na té IP adrese, tak musíš taky spustit web server a na něm udělat nějakou základní webovou stránku, jinak žádné nastavení není defautlně na Wemos D1 a pokud chceš, aby jsi viděl výpis z konzole, tak to je většinou jen přes seriový kabel (nebo převodník co máš na desce), případně si sám vymysli nějaké oznamování, pokud ti jde o tohle.

Seriový kabel, pokud není použitý pro komunikaci mezi více arduiny, slouží především pro debuggování programu. Tím, že si do různých částí programů budeš psát Serial.println("....."); tak tím budeš zjišťovat pouze, v jaké části program je. Zkus si něco nastudovat, např. výborný je seriál Pojďme programovat elektroniku od Kuby Čížka na živě.cz

QRocky
Příspěvky: 36
Registrován: 28 zář 2017, 16:30
Reputation: 0

Re: Arduino Uno Wemos D1 problém s připojením

Příspěvek od QRocky » 05 srp 2018, 22:25

Tak nevím, jestli si rozumíme. Serial print tiskne jen to, co tisknout má, ale já to uvedl jen jako příklad, že tato Arduino deska asi funguje, když dovede pracovat s WiFi sítí v jiném programu. Doteď jsem si hrál s Unem, Megou a Nano, s tou WiFi deskou zkušenosti nemám a já nevím, jestli je špatná nebo postupuju špatně, což je dost možné. Mě jde o připojení se k Web panelu a možnost využít OTA funkce.

Podle tohoto návodu https://www.arduino.cc/en/Guide/ArduinoUnoWiFi by Wemos měl mít svůj Web panel, kde mu nakonfiguruješ síť, ne? K tomu, aby ses měl být k němu schopen připojit, by měl stačit jakýkoliv program. Pak už se zadáním IP adresy desky dostaneš skrze webový prohlížeč k Web panelu, pokud chápu správně. Já nevidím ani možnost připojení OTA v mém případě.

MichalCzEJ
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2018, 21:38
Reputation: 0

Re: Arduino Uno Wemos D1 problém s připojením

Příspěvek od MichalCzEJ » 05 srp 2018, 23:04

Podle toho co jsi poslal máš ESP8266, ale Arduino Uno Wifi je něco úplně jiného:

Obrázek

Osobně jsem se nikdy ještě nesetkal s originálním arduinem, umím jen s ESP8266 / 32 a tam jsem nenarazil na nějaké takové prostředí, které konfiguruje z nějakého takového webu. Jen WifiManager, kde se připojíš na wifi síť jednodušeji atd..
OTA nahrávání jde, musíš tam nahrát / přidat do programu knihovnu a pár příkazů a pak můžeš vesele nahrávat i OverTheAir.

Asi spíše počkej na odpoveď zkušenějšího než já, ale dle mě je to rozdílná deska. U Wemosu jsem nikde neviděl Web panel. Zkus si koupit přesně to arduino uno wifi a uvidíš.

QRocky
Příspěvky: 36
Registrován: 28 zář 2017, 16:30
Reputation: 0

Re: Arduino Uno Wemos D1 problém s připojením

Příspěvek od QRocky » 13 srp 2018, 16:28

Ahojte, uměl by mi někdo poradit?
Jedná se o toto Arduino
1.PNG
Děkuji

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino Uno Wemos D1 problém s připojením

Příspěvek od jankop » 13 srp 2018, 17:41

Ono je to složitější. Ty prostě nemáš Arduino, ale v podstatě esp8266-12E doplněné o napájecí obvod - měnič a převodník USB/RS232.
Rozhodně to nezatracuji, je to báječné a v mnoha ohledech výkonnější než Arduino, ale je třeba trochu jiný přístup. Ne všechno co lze na Arduinu, jde na tomto modulu a naopak.
Můžem o tom diskutovat, můžu ti s ledasčím poradit (esp8266 znám rozhodně lépe než Arduino), ale musíš se ptát.
Platí totéž co pro klasické Arduino, co tam nenehraješ, to tam není a to platí i o OTA.
V prvé řadě by nebylo od věci vědět, jakou verzi prostředí esp8266 máš v IDE nainstalovánu a jakou desku s jakou konfigurací volíš. Nejspíš by to měla být WEMOS D1 R1.
A hlavně si musíš uvědomit, že to prostě není ryzí Arduino.
Základní informace najdeš zde https://arduino-esp8266.readthedocs.io/en/2.4.2/ To je v podstatě bible pro Arduino/esp8266.
Znovu zdůrazním - WEMOS D1 je esp8266 doplněné o napájení, převodník USB a resetovací obvody. Platí tedy o něm vše, co platí o esp8266 respektive esp8266 -12.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů