XOD

Swat

Re: XOD

Příspěvek od Swat » 22 led 2019, 22:03

Tak jsem se trochu přecenil, když jsem napsal, že není třeba použít displej a že stačí jedna ledka. Holt někomu stačí, ale já jsem teprve dnes díky displeji (musel jsem ho jít vyhrabat do vymrzlé bastlírny) zjistil, že mám v konstantách u pár segmentů chyby. Tak to dávám znova, aby ten jeden zájemce, co si to zatím stáhl ;), měl opravdu funkční program. Myslel jsem, že vadný soubor jen vyměním, ale na tomhle fóru je možné editovat jen krátce po vložení příspěvku. Vím, že to má své opodstatnění, ale ještě jsem si nezvykl.
Co dál? Zadávat čísla k zobrazení ručně je otrava, tak chci udělat malý testovací program, ve kterém se použije standardní node timer.
Swat

Opravený soubor:
7-segment.zip
(2.85 KiB) Staženo 4 x

Swat

Re: XOD

Příspěvek od Swat » 24 led 2019, 00:41

Takhle vypadá tester číslic i desetinné tečky:
tester.JPG
Node "flip-n-times" je, jak jistě tušíte ten timer, čili časovač. Na vstupu N nastavíte počet počet cyklů, které chcete provést - číslic je 0 až 9, takže dáme 10. Ton a Toff určují délky zapnutí a vypnutí (ve vteřinách). Výstup Nc je číslo aktuálního cyklu, takže po řadě rozsvěcí všechny číslice. Po 10 cyklech by celé divadlo skončilo. Aby se to nestalo, jsou zde další dva nody: "pulse-on-change" (puls při změně) a "defer-pulse" (odložený puls). Puls-on change číhá na změnu na výstupu ACT a té se dočká při ukončení celé sekvence 10 cyklů a vydá vlastní puls. Node defer-pulse puls přijme a po chvíli ho "zopakuje" do vstupu SET, čímž se spustí nová sekvence. Pro větší zábavu jsem ještě zkusil spojit výstup OUT se vstupem DP. Výsledek mne překvapil, v nápovědě se uvádí "The signal value. Always `false` if the flip sequence is not active.". Čekal jsem, že desetinná tečka blikne jen mezi jednotlivými sekvencemi, jenže bliká vždy, když se mění číslice. Ale je to zajímavější, tak co :D .
Swat

Jako vždy, zde je ke stažení projekt 7-segment.tester.xodball - po otevření 2x klikněte na položku tester.
7-segment.tester.zip
(3.3 KiB) Staženo 6 x

Odpovědět