Problém s přenosem dat

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s přenosem dat

Příspěvek od pavel1tu » 21 říj 2018, 19:19

Evzen píše:
21 říj 2018, 18:58
Ještě poznámka, mám originál ARDUINO UNO "made in Italy", jak je to s těmi ovladači potřebuje to CH340 nebo něco jiného?
Já mám také "original UNO", nevím jestl je to Italy, ale dostal jsem ho v papírové krabičce se vším co se k originálu dává a připojuje se to ovladačem FTDI nebo tak nějak .... je ke stažení na stránkách a já ho měl na malinkatém CD u toho UNO myslím, ale já už vše vyhodil až na to UNO :D

Jinak je popis jak na to ZDE
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Problém s přenosem dat

Příspěvek od gilhad » 22 říj 2018, 23:18

Asi by stalo za to se podivat (nejspis lupou a vyryta pismenka se daji zduraznit napriklad prejetim kridou, ci nejakym pudrem a lehkym otrenim - zustane v prohlubnich a je to pak lip videt), co tam je za chipy a podle toho hledat ovladace. Navic pred nejakou dobou byla takova aferka, ze na Windows oficialni ovladac FTDI zacal po updatu likvidovat chipy, ktere se mu nelibily (lepe receno u vsech chipu zamerne spatnym zpusobem zapsal spatnou hodnotu na spatne misto a u spousty chipu to pak zpusobilo, ze je neslo pouzit. Vyrobce ovladace veril, ze zrovna jeho chipy jsou zrovna vuci tomuto konkretnimu zapisu ochranene. Od te doby se v Arduinech zacal pouzivat jako prevodnik chip zcela jineho typu - tusim, ze prave to CH340, nebo atmel, nebo jeste cosi dalsi).

Ja Windows nemam, tak jsem takovyto problem nikdy resit nemusel, a taky nevim, jak se chova soucasna verze windowsiho ovladace, takze to jen pro jistotu tady uvadim, pokud to kdysi chodilo na starych windows a pak na updatovanych ne a ma to chip FTDI, tak by to mohlo byt i timto. (BTW: ten chip to poskodilo trvale, takze pak nechodil ani na starsich windows ani nikde jinde - stacilo ho jednou pripojit k takzvane "updatovanemu" driveru a bylo po nem.)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů