Wemos d1 mini 2 wifi siete?

Odpovědět
Tomas309
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2019, 16:26
Reputation: 0

Wemos d1 mini 2 wifi siete?

Příspěvek od Tomas309 » 06 bře 2019, 16:46

Zdravím, chcel by som sa spýtať niekoho skúsenejšieho, či je možné na Wemos d1 mini alebo inom ESP-čku pripojiť sa na wifi môjho routra a vytvoriť na ňom súčasne aj dalšiu wifi sieť.

Chcel by som vytvoriť jeden master bod do ktorého by som posielal požiadavky cez moju wifi sieť(router) a chel by som aby on odosielal ostatným esp-čkam tieto informácie ďalej v oddelenej wifi sieti.

Ak máte nejaké rady alebo nápady aj v prípade že sa to nedá alebo by sa to dalo riešiť inak a lacno tak kľudne raďte. Ale ak sa to nedá tak by som asi použil ako máster dve espčka prepojené cez i2c a jedno by sa pripájalo na router a druhé by som použil ako accespoint pre ostatné espčka


Ďakujem.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wemos d1 mini 2 wifi siete?

Příspěvek od jankop » 06 bře 2019, 17:36

ESP8266 dovede softwarově mód STA+AP. Ovšem přijímač/vysílač je jen jeden. Proto musí AP vysílat na stejném kanále jako router, ke kterému je ESP8266 připojen. V konečném důsledku to myslím není nic moc, už z principu se to tluče. Kdysi jsem to použil a doteď nevím, jestli jsem to špatně naprogramoval nebo to tak sporadicky funguje normálně. Prostě se mi to neosvědčilo. V módu STA nebo AP jsem problémy neměl.

Tomas309
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2019, 16:26
Reputation: 0

Re: Wemos d1 mini 2 wifi siete?

Příspěvek od Tomas309 » 06 bře 2019, 18:48

Ďakujem za objasnenie

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů