Jak nahrát do ESP8266-01 program pomocí Arduina Uno

Odpovědět
davevo
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2017, 21:24

Jak nahrát do ESP8266-01 program pomocí Arduina Uno

Příspěvek od davevo » 28 zář 2017, 16:51

Dobrý den,

můžu nějak dostat do ESP8266-01 program bez převodníku?
Jako převodník by se měl dat použít arduino uno
Lze to vůbec? Mám již objednaný USB převodník ale přeci mě to nedá spat.
Děkuji za každou radu

afilip
Příspěvky: 116
Registrován: 26 črc 2017, 16:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát do ESP8266-01 program pomocí Arduina Uno

Příspěvek od afilip » 28 zář 2017, 19:51

Pokud jde z toho UNO vyndat procesor, tak je to bez problému. Pokud vyndat nejde, tak mi na facebooku tvrdili, že to jde také. Já jsem to nezkoušel.
Samozřejmě je nutné propojit příslušné piny na ESP (GPIO0 a CH_PD).

davevo
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2017, 21:24

Re: Jak nahrát do ESP8266-01 program pomocí Arduina Uno

Příspěvek od davevo » 30 zář 2017, 13:27

Bohužel se mě stále nedaří do samotného ESP8266-01 nahrát ani blikání modrou ledkou. Včera mě přišel USB převodník
http://www.ebay.com/itm/USB-to-ESP8266- ... 2749.l2649 Přes něj se mě podařilo připojit ESP8266-01 a pomoci serioveho monitoru přes AT přikazy připojit k AP. Na AT příkazy reaguje ale program do něj nedostanu vždy mě to hodí chybu viz obr.
chybová hlaska.jpg
chybová hlaska.jpg (181.63 KiB) Zobrazeno 4158 x
Začínám si myslet že jsem modul nějak poškodil nebo už fakt nevím.
Dokonce jsem ho přeflešoval na v0.9.2.2 AT Firmware

jankop
Příspěvky: 1034
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát do ESP8266-01 program pomocí Arduina Uno

Příspěvek od jankop » 03 říj 2017, 20:00

Já bych řekl, že je kumšt program do esp8266 nenahrát.
GPIO0 připojíš na zem, dáš reset, nebo modul zapneš. Nastavíš v IDE svůj modul, jeho velikost paměti atp. Mimochodem, jak velkou paměť má tvůj modul víš? Zkontroluješ, abys neměl připojený nějaký software na stejný port COM a programuješ.
Ovšem ten tvůj převodník je poněkud zvláštní. Nemá tlačítka. Protože pro programování musíš řídit reset a GPIO0, pak musí existovat možnost tyto signály ovládat. Například ESPlorer to dovede, ale ten ti s Arduinem nepomůže. Určitě existuje nějaká cesta, třeba přes drivery toho USB/RS232 převodníku. Jinak bys musel udělat relativně jednoduchou redukci. Druhá varianta by bylo zkusit připojit převodník s modulem, nastavit modul do programovacího módu třeba ESPlorerem nebo jiným softwarem, který umí ovládat řídící signály RS232 a pak software ukončit a spustit IDE.
Nechci být pokušitelem, ale strčit modul do převodníku, propojit GPIO0 se zemí a strčit to celé do PC nepřináší až tak velké riziko a je absolutně nejjednodušší. A mělo by to fungovat.
Myslím, že o modul strach mít nemusíš, je překvapivě odolný. Jeden jsem sice zničil, ale protože jsem po něm dupal

jankop
Příspěvky: 1034
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát do ESP8266-01 program pomocí Arduina Uno

Příspěvek od jankop » 03 říj 2017, 20:12

Když si přečteš diskuzi pod tvým odkazem na převodník, tak se tam dočteš o tomtéž, co popisuji výše. Stačí mikrotlačítko zespodu mezi GPI0 a zem. Stiskneš ho a zastrčíš to celé do USB portu. Držet GPIO0 na GND je nutné pouze při připojení napájení, nemusí to být po celou dobu programování.

jankop
Příspěvky: 1034
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát do ESP8266-01 program pomocí Arduina Uno

Příspěvek od jankop » 03 říj 2017, 20:42

Stáhni si lualoader.
http://benlo.com/esp8266/index.html#LuaLoader
Je jednoduchý a dovoluje ovládat signály DTR a RTS. Jsem přesvědčený, že na tvém převodníku jsou tyto signály připojeny jeden na RES a druhý na GPIO0.
Program spusť a nastav správný COM. Pak manipulací s DTR, RTS vyzkoušej, kdy blikne modrá LED na modulu. To bude Reset a to druhé bude GPIO0.
Snad, nevím, ale oni zas ti číňani nejsou takový blbci. Nedokážu ti ani jednoznačně říct, jestli jsou signály negovány nebo ne. Ale je to hraní na pět minut. Když to blikne, tak jsi zvedl reset z low na high. Ještě mám zažitý, že kratší bliknutí je, když je GPIO0 na low tj. v programovacím módu, ale neber to jako pravidlo

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 3 hosti