Nahrávání projektů

Odpovědět
mrna101
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2018, 17:18
Reputation: 0

Nahrávání projektů

Příspěvek od mrna101 » 05 čer 2018, 13:00

Po stažení IDE mi vše fungovalo jak má. Oživil jsem si pár projektů a byl spokojený do nahrávání OLED displaye potažmo knihovny. Od té doby mi nahrátí každého projektu byť "jednořádkového" trvá min 5 minut. A projekt s SD mi dělá blbiny, laboroval jsem min týden co s tím mám a kamarádův notebook nahrál stejnou kompilaci a uplně napoprvé fungoval. Zkoušel jsem přeinstalaci i různé verze IDE. Nemá s tím někdo podobnou již vyřešenou zkušenost??? Nechce se mi kvůli tomu přeinstalovávat počítač, který zatím normálně běhá. WIN10 8GB RAM staženo ze winstore. Děkuji Mrna101

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání projektů

Příspěvek od jankop » 05 čer 2018, 14:10

Moc toho nesděluješ. Jaký nahráváš projekt, jak ho nahráváš, do čeho ho nahráváš? Je opravdu pomalé nahrávání nebo trvá dlouho kompilace? Jak máš zapojený hardware?

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání projektů

Příspěvek od pavel1tu » 05 čer 2018, 20:14

některé knihovny na displeje jsou obrovské a opravdu zpomalují kompilaci, al e5 minut ....

A přímo toto se mi nestalo - mne se kompilace kousla úplně, když jsem měl "kolizi" 2 knihoven - při reinstalu musíž smazat i vše co si IDE uložilo, včetně nainstalovaných knihoven - to mi pomohlo.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

mrna101
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2018, 17:18
Reputation: 0

Re: Nahrávání projektů

Příspěvek od mrna101 » 10 čer 2018, 17:16

Tak předem děkuji všem co mi odpověděli.
Odinstaloval jsem IDE i od něj vyčistil počítač teda co moje laické schopnosti sahají. Znovu nainstalil z win store. Spustil jsem "nový projekt" což zanamená jenom setup a loop. a zkontrolování těchto čtyř řádků z toho dva jsou poznámka mi trvalo 2minuty a 45 sekund. Mazec. Zkusím ještě druhý počítač nepolíbený od IDE. jsou na něm sice winy 8.1 snad to nějak nainstalim.
Mrna101

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání projektů

Příspěvek od jankop » 10 čer 2018, 20:04

Tvůj problém není ani tak IDE, jako neschopnost popsat okolnosti problému. Doposud třeba netuším, co vlastně tím IDE programuješ, jakou kartu máš nastavenou, jaké parametry.
Když budu kompilovat například prázdný projekt pro esp8266, tak to taky minutu trvá, protože nějaké jádro tam být musí, nejsou to jen knihovny.

mrna101
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2018, 17:18
Reputation: 0

Re: Nahrávání projektů

Příspěvek od mrna101 » 11 čer 2018, 13:55

jankop píše:
10 čer 2018, 20:04
Tvůj problém není ani tak IDE, jako neschopnost popsat okolnosti problému. Doposud třeba netuším, co vlastně tím IDE programuješ, jakou kartu máš nastavenou, jaké parametry.
Když budu kompilovat například prázdný projekt pro esp8266, tak to taky minutu trvá, protože nějaké jádro tam být musí, nejsou to jen knihovny.
No víš zůstaneme u toho, že je problém buď v mém IDE nebo počítači. Posílám kompilaci na UNO a to měření teploty na SD kartu + LCD display na I2C(původně). A zkoušel jsem tu prázdnou kompilaci ne posílat, ale jenom ověřit. A výsledek jsem již popsal. A ano mám nastavenou desku UNO. A co mě nejvíce zaráží před kompilací OLED displeje 1,3" to dělalo to co má a od té doby .....a ne a ne se toho zbavit.
P.S. to samé na kamarádově počítači 6 vteřin co u mě 2 a tři čtvrtě minuty. budu ještě bádat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů