Arduino

Odpovědět
Patrik
Příspěvky: 199
Registrován: 02 dub 2020, 09:58
Reputation: 0

Arduino

Příspěvek od Patrik » 30 dub 2020, 09:51

Ahoj,

chci se zeptat. Chtěl bych si vytvořit nějakou databázi jmen třeba v txt souboru, ze kterého by vlastně Arduino tyto jména načetlo. Chtěl bych však provádět i různé změny v Arduinu (třeba viz nějakým jednoduchým terminálem). Např. by bylo 50 polí String a v každém poli by bylo jedno jméno... Já bych vlastně mohl upravovat (přidávat jména v tomto *txt souboru a na základě toho by se pole rozšiřovalo, či nikoliv)... Ovšem chtěl bych tyto úpravy provádět i pomocí jednoduchého terminálu... Třeba bych přidal přes klávesnici další jméno za chodu programu a uložil... Jen bych chtěl vidět tyto změny také právě v tom txt souboru... A mě právě zajímá, jestli je to možné, či není i bez SD karty, děkuji.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Arduino

Příspěvek od gilhad » 30 dub 2020, 11:56

A mas uz nejak rozmyslene, kde by byl ten *.txt soubor, kde Ardduino a jak by to navzajem komunikovalo? Plus kolik tech jmen a jak dlouhych tam budes chtit, kolik to vezme pametti, kolik vezme pameti to ostatni (nacitani souboru, serialu, klavesnice, zobrazovani a asi by to i melo neco zajimaveho delat)?

Mozneho je dost, ale spousta veci neni az tak uplne jednoducha ...

Patrik
Příspěvky: 199
Registrován: 02 dub 2020, 09:58
Reputation: 0

Re: Arduino

Příspěvek od Patrik » 01 kvě 2020, 11:16

Děkuji za tvou odpoveď.

Těch jmen bych tam chtěl cca 250. Dlouhé jsou cca 7 písmen... Paměť na to mám dostatečnou. Na všechno, co potřebuji by měla být paměť dostatečná. Ovšem právě uvažuji, jak bych to udělal... Protože, pokud dejme tomu bych provedl změnu (přidal jméno) skrz terminál do paměti Arduina... Tak jak bych toto jméno poté získal (při nové kompilaci a nahrání programu), jestli mně rozumíš. Proto také uvažuji (určitě je to jednodušší a asi lepší řešení) koupit paměťový modul a paměťovou kartu... Zde na tomto paměťovém modulu by byl například *txt soubor, ze kterého by se vždy po zapnutí arduina načetly jména do závislé paměti a hotovo :-) Rozumíš mě? Pokud by provedl změnu skrz Arduino.. Například bych měl ten master čip a přidal by zde nové jméno, tak by se to uložilo přímo také do paměťové karty na tomto paměťovém modulu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů