Přenos dat z Arduina do IDE

Odpovědět
johnyhol
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2017, 21:17
Reputation: 0

Přenos dat z Arduina do IDE

Příspěvek od johnyhol » 27 říj 2019, 15:20

Ahoj, existuje nějaká možnost jak přenést nahraný sketch obráceně z Arduina do IDE? Aktualizoval jsem IDE a zmizely mi všechny moje projekty, proto bych je potřeboval natáhnout ze zařízení do PC kvůli záloze a případným změnám.
Díky

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Přenos dat z Arduina do IDE

Příspěvek od gilhad » 27 říj 2019, 15:50

https://divnoblog.wordpress.com/2018/01 ... alsi-data/

Z Arduina sice muzes stahnout program, ale ne do IDE, protoze uz je prelozeny na binarni kod. Ze bys z toho dostal zpatky neco v Ccku se jmenama promennych a tak, na to zapomen, ze bys to byl schopen editovat, na to nejspis zapomen taky (pokud se takto ptas, je to daleko mimo tvuj soucasny obzor). Ale s trochou stesti bys mohl byt schopny to nacpat do jineho Arduina presne jak to lezi a bezi, pokud by to soucasne shorelo.

Spravny postup ovsem je si ten kod stahnout zpatky ze zaloh a/nebo verzovaciho systemu. (Pokud nemas ani jedno, tak mas jasny duvod se dovzdelat a poridit oboji. Osobne pouzivam git a repozitare mam na vice ruznych pocitacich (min. 3, bezne vic nez 5))

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Přenos dat z Arduina do IDE

Příspěvek od AstroMiK » 27 říj 2019, 19:55

Občas (ale fakt jen málokdy) se může nějaký starší čitelný zdroják získat z Windowsovského "Tempu":
arduino_temp.gif

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Přenos dat z Arduina do IDE

Příspěvek od ondraN » 28 říj 2019, 07:53

Pokud jsi to nesmazal moc dávno, zkus projet disk něakým Data Recovery softwarem a hledat mezi smazanými soubory. Při troše štěstí, ještě nemusí být přepsané místo, kde byly alokovane.

johnyhol
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2017, 21:17
Reputation: 0

Re: Přenos dat z Arduina do IDE

Příspěvek od johnyhol » 08 lis 2019, 22:17

Tak jsem zkoušel všechno možný na záchranu dat a nic se bohužel nepovedlo. Nicméně Vám všem moc děkuju za snahu, nejedná se o zas tak velký problém, přišel jsem víceméně jenom o různé testy. Hlavní projekty jsem měl už dříve zazálohované.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů