Ovládání fotoaparátu (otočné tlačítko)

Odpovědět
dak94
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2018, 08:47
Reputation: 0

Ovládání fotoaparátu (otočné tlačítko)

Příspěvek od dak94 » 11 lis 2018, 09:49

Zdravím,
nejprve k mému projektu, který je vlastně fotopast .
Vzal jsem starý fotoaparát, ten jsem rozdelal a z čipu odstranil IR filtr, aby fotoaparát fungoval i v noci s IR prisvitem. Přisvit i pohybové senzory mám koupené a vše odzkoušené.

Nyní mě čeká propojení a kód. Kód bude jednoduchý když senzor zaznamená změnu (pohyb), tak zapne IR světlo, napájení fotoaparátu, zapne fotoaparát (zde je problém), a "zmackne" tlačítko fotit, možná i zaostřit, to už je jedno, pak to vše vypne. Napájení budu asi řešit z powerbanky, kdy budou 3 větve arduino, foťák a třetí přísvit. Jen teda ještě nemám odzkoušenou spotřebu samotné powerbanky, když bude živit jen arduino a senzor, jestli ne u lepší pro tohle zvlášť baterku, ale to už je jen o testu.

Nyní k problému.
Na fotoaparátu je otočné tlačítko.
Otočné tlačítko
Otočné tlačítko
Když je v zapnuté poloze a zapnu napájení, tak se nic nestane a je potřeba přepnout, alespoň o jednu polohu, pak se foťák zapne. Zde nevím jak toto tlačítko hacknout, abych je mohl jednoduše používat, stačilo by mi mačkat jen jednu polohu aby se to zapnulo. Zde přikládám jak tlačítko vypadá.
Tlačítko zapojení
Tlačítko zapojení
Otočné tlačítko (to černé)
Otočné tlačítko (to černé)
Zkoušel jsem je prozvanet v jednotlivých polohách, ale dvakrát chytrý z toho nejsem. Proto se chci zeptat, jestli na to nemá někdo nějaký nápad jak to jednoduše udělat, predstavuji si, že budu spinat jeden okruh, a ne 10 😀.
Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů