Meteostanice - kombajn

Tvoříte zajímavý projekt? Pochlubte se s ním.
Pravidla fóra
Vkládejte prosím jen HOTOVÉ projekty, které chcete představit ostatním.
Odpovědět
hafca
Příspěvky: 86
Registrován: 23 říj 2017, 23:05
Reputation: 0

Meteostanice - kombajn

Příspěvek od hafca » 13 bře 2024, 19:54

Našel jsem na internetu meteostanici poháněnou ESP32, která toho umí daleko víc než jen ukazovat počasí. Andrey-Ush, který je autorem má na svých stránkách video i potřebné soubory.
Stanice bere data z OpenWeatherMap API Key a polohu z TimeZone DB API Key. Na vnitřní teplotu a vlhkost je tam čidlo DHT22 nebo jde použít BME280. Má to několik obrazovek, na jedné z nich jde zobrazovat i fotografie. Kvlalita je ale daná displejem 3.5". Dál to umí hrát webová rádia, MP3, případně s modulem Si4703 i FM rádio. Ovládání je možné několika způsoby. Já používám dálkový ovladač, ale jsou i analogová tlačítka. Dá se třeba použít i přenos venkovních údajů přes NRF24. Těch možností je ještě víc, ale asi nemá cenu to tady všechno rozepisovat. Případný zájemce najde všechno na stránkách autora https://www.youtube.com/watch?v=6RWTxr- ... Andrey-Ush, včetně zdrojových souborů. MP3 jsou uložené na SD kartě spolu s několika konfiguračními soubory a ikonami.
Já si něco málo upravil podle svého, protože třeba rychlost větru tam byla v m/sec a mě je bilžší údaj v km/hod. Taky jiné kódy pro dálkový ovladač. A navrhl jsem DPS a krabičku pro 3D tiskárnu. DPS je částečně univerzální, ale není na ní úplně všechno. Chtěl jsem se vejít do do maximálního rozměru 10cm. To kvůli ceně desek vyrobených v JLCPCB. Deska na stmívání displeje je už dělaná doma. To se mi zdálo už zbytečné posílat do číny.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů