Pavouk Hiwonder

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 13 dub 2024, 13:51

Díky za trpělivost, se mnou to není jednoduché.
V kódu který jsi uvedl minule jsem upravil jen https na http a adresu na 192.168..... místo hwkitchen...
Co se týče ESP tak jsem tam jen nahrál ten program podle návodu a změnil příjmovou - moji web adresu. To je vše.
Nevím že bych tam ještě něco upravoval nebo měnil.
Asi každý myslíme něco jiného.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od kiRRow » 13 dub 2024, 16:12

asi se trochu ztrácíme ... řešíme to, že po vypnutí esp se už znovu nenačte stránka - tohle je způsobeno tím, že ona stránka říká prohlížeči, že ji má za nějakou dobu znovu načíst. V tom je problém, protože když se nenačte, tak mu to neřekne ... to znamená že přímo v kódu té stránky se nachází příkaz, který říká prohlížeči, aby znovunačetl. To musíš z toho kódu v ESP vyhodit (zakomentovat) pryč.

To že ten html soubor je špatně poznáš tak, že to zkusíš s jinačí stránkou, třeba to forum se pravidelně co 3s obnovilo a snažilo se o to i pokud jsem vypojil internet (něco jako vypnout esp).

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 13 dub 2024, 19:52

Vůbec netuším co mám dělat. Nevím co a jak mám z ESP vyhodit. Španělská vesnice.
Vrátím se k tomu až budu chytřejší nebo to ukážu nějakému IT machrovi. Zatím to funguje.
Teď se budu věnovat gyroskopu. Ten funguje, ale potřebuji aby mi vypínal kráčení pavoučka když ho nakloním v osách X a Y o cca 20°. V některých fázích kráčení to reaguje, ale v některých ne. Teď musím přijít na to proč.

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 21 dub 2024, 11:52

Trochu odbočím, je tady někdo kdo se zajímá o robotické pavouky ? Teď jsem někde četl že chtějí vyslat na Mars robo psa, a já si říkám - nebyl by lepší pavouk nebo hexapod ? Mnohem lepší stabilita, vyškrábe se i na velmi skloněné stěny, rychlé otáčení na místě (dokažou se i otočit "hore nohama" a pak zase zpět). Příroda není blbec a taky se podle ní řídím při vývoji mé pavoučka. Hlavně nevymýšlet nic vymyšleného, jinak je to obrovská ztráta času !

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 789
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od gilhad » 21 dub 2024, 13:32

Příroda není blbec a všechny větší formy života jsou čtyrnohé (nebo 2+2 ruce+nohy pokud to chceš rozlišovat), nikoli šesti, osmi, nebo vícenohé.

Ono víc nohou sice dává větší stabilitu, ale taky větší váhu.

Na Marsu asi nebudou tak úplně chtít se škrábat na velmi skloněné stěny, protože servis daleko, rychlé otočky taky nejsou důležité, tam je na všechno času dost. Zato váha je jedním z kritických parametrů jak po cestě (kolik toho raketa unese a kolik paliva na to bude potřebovat a každé palivo navíc je váha navíc a další palivo navíc - roste to hodně nepřijemně) a taky na místě, je to energetický rozdíl chodit s něčím o polovinu těžším.

A co se týče potřebné výpočetní síly, tak raději složitější mozek (a o pár gramů křemíku navíc), než blbuvzdornější podvozek (a o pár kilogramů navíc).

Na místě se dá otočit i se 4, i se 2 nohama, že je to náročnější na koordinaci nevadí, pár gramů křemíku to snadno upočítá. Robotičtí psi jsou v tomhle už dost daleko a jen tak něco je nerozhodí :)

Ono vícenožci mají své výhody ale i nevýhody, u takovýchto misí se to musí všechno brát v souvislostech.

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 21 dub 2024, 15:51

Máš pravdu, ta hmotnost je sakra problém. Vozítka které se tam právě prohánějí mají taky 6 kol (dříve bylo i 8) a ne jen 4 a je to právě pro lepší překonávání překážek a lepší stabilitu. Aspoň si teda myslím. A pokud by tam byly jen "roviny" tak by se možná daly použít i Segway

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 23 dub 2024, 11:20

Vzhledem k proudové náročnosti serv pavoučka (18x 20kg/cm) jsem musel objednat novou baterii lipol s kapacitou 5500 mAh a zatížením min 25C. Dneska baterie dorazila takže po instalaci budu testovat. Taky jsem objednal mini digi voltmetr pro okamžitou kontrolu napětí. Pavouček má ochranu proti podpětí, ale pro jistotu to budu kontrolovat i voltmetrem.

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 27 dub 2024, 13:16

Sleduje vůbec toto vlákno nějaký majitel pavouka Hiwonder ? Jestli ano tak proč se neozve ? Jestli ne, tak se nemusím namáhat s dalšími příspěvky protože se týkají především tohoto modelu - zabere to docela dost času.

Are any Hiwonder spider (hexapod) owners following this thread ? Thanks.

Uživatelský avatar
Diego
Příspěvky: 170
Registrován: 23 črc 2017, 09:43
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od Diego » 27 dub 2024, 16:59

Rozhodně to je zajímavý sledovat ;) Já si stavim klasickýho robůtka viz můj web, ale tohle vlákno pravidelně sleduju 8-)
https://arze.cz - ARduino Zapojení Elektronika

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 789
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od gilhad » 27 dub 2024, 22:19

Já si to tu taky čtu s potěšením :D
Pavouka zrovna nestavím a v dohledné době stavět nebudu, protože si stavím 8bitový počítač podle vlastního návrhu a nejde mi to ani snadno, ani rychle (teď například řeším, jak udělat HW pro dekódování adres, když tam si chci (kromě jináho) kus paměti předávat mezi CPU a dvěma pomocnými Arduiny Mega Pro a jak pro to co nejlépe navrhnout řídící registry v ATF1504 - a taky jak přesně se to hradlové pole programuje a jak to nejlíp odzkoušet u mě doma.)
Ale řekl bych, že naprostá většina tvých dotazů a problémů nebyla natolik specifická pro pavouka značky Hiwonder, že by ti z toho důvodu nikdo nedokázal odpovědět :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů