Problém s Arduino IDE 2.2.1

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Oldast
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2018, 17:47
Reputation: 0

Problém s Arduino IDE 2.2.1

Příspěvek od Oldast » 22 říj 2023, 16:40

Dobrý den, aktualizoval jsem IDE 1.8.13 na IDE 2.2.1 a program který mi funguje na staré verzi tak u nové verze mi ukazuje toto:


C:\Users\Olda\Dropbox\New Folder\ardu\hotovo\akvarko\zmena_akvarko\zmena_akvarko.ino:16:1: error: 'RTCDateTime' does not name a type; did you mean 'DateTime'?
RTCDateTime datumCas;
^~~~~~~~~~~
DateTime
C:\Users\Olda\Dropbox\New Folder\ardu\hotovo\akvarko\zmena_akvarko\zmena_akvarko.ino: In function 'void setup()':
C:\Users\Olda\Dropbox\New Folder\ardu\hotovo\akvarko\zmena_akvarko\zmena_akvarko.ino:51:12: error: 'class DS3231' has no member named 'begin'
rtc.begin();
^~~~~
C:\Users\Olda\Dropbox\New Folder\ardu\hotovo\akvarko\zmena_akvarko\zmena_akvarko.ino: In function 'void loop()':
C:\Users\Olda\Dropbox\New Folder\ardu\hotovo\akvarko\zmena_akvarko\zmena_akvarko.ino:74:3: error: 'datumCas' was not declared in this scope
datumCas = rtc.getDateTime();
^~~~~~~~
C:\Users\Olda\Dropbox\New Folder\ardu\hotovo\akvarko\zmena_akvarko\zmena_akvarko.ino:74:18: error: 'class DS3231' has no member named 'getDateTime'; did you mean 'getDate'?
datumCas = rtc.getDateTime();
^~~~~~~~~~~
getDate

exit status 1

Compilation error: 'RTCDateTime' does not name a type; did you mean 'DateTime'?
Prosím můžete mi poradit co je špatně? Oldast

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 788
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Problém s Arduino IDE 2.2.1

Příspěvek od gilhad » 22 říj 2023, 16:51

Z nějakého důvodu to nyní nepovažuje RTCDateTime za jméno typu.
Asi bych se podíval, kde se to tem vzalo (očekával bych nějakou RTC knihovnu) a updatoval bych ji/nahrál i do nového prostředí.
Pokud by to nepomohlo, tak bych se podíval do ní, jestli se náhodou dřívější RTCDateTime nezměnilo třeba na RTC_DateTime nebo tak něco

Oldast
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2018, 17:47
Reputation: 0

Re: Problém s Arduino IDE 2.2.1

Příspěvek od Oldast » 22 říj 2023, 17:11

Mrknu na to Dík

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů