Úroveň hladiny v jímce

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Pojkynet
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2020, 01:14
Reputation: 0

Re: Úroveň hladiny v jímce

Příspěvek od Pojkynet » 02 črc 2020, 21:54

kiRRow píše:
02 črc 2020, 16:36
Máš obsazeny všechny piny krom 0 a 1. Na ty je připojena sériová linka. Takže, když je použiješ, příjdeš o možnost používat sériovou linku. Sirénu nemůžeš mít na tom samém pinu jako ledku.

Předposlední dioda by měla být case 2, ne? Tam chceš sepnout relé, ne? Poslední dioda je case 1. Tam chceš sirenaPIN = high, rele = low.
Mno a pak to časování. V momentě kdy ještě relé seplé není, ale zrovna ho spínám, tak si musím zapamatovat millis().Dále v programu se kontroluje jestli relé je seplé, pokud ano tak kontroluji jestli millis() - zapamatovaný čas > 120000, pokud ano vypnu relé. To samé můžeš udělat u sirény.
Když se podíváš na kód, tak zjistíš že relé se ti vypne i při poklesu level.
Tak jak to tak čtu tak to trochu nedávám, mám z toho hlavu jako "pátrací balòn"🤯

analytik
Příspěvky: 148
Registrován: 26 čer 2020, 12:48
Reputation: 0
Bydliště: Děčín

Re: Úroveň hladiny v jímce

Příspěvek od analytik » 03 črc 2020, 08:01

Častý problém při opisování cizích kódů. Zdánlivá úspora několika hodin vlastního programování se při potřebě modifikace změní na ztrátu dnů při laborování nad potřebným zásahem do programu. Jak modifikovat něco, o čem nevím jak funguje? Je lepší začít s jedinou sondou a jednou LED, když to maká, přidat další nebo šestkrát zkopírovat. Trvá to pár hodin, ale vím jak to funguje a kam hrábnout s případným vylepšením. Občas se jeden vlastními chybami i něčemu přiučí. I když - učit se cizími chybami vyjde laciněji. :)

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Úroveň hladiny v jímce

Příspěvek od kiRRow » 03 črc 2020, 15:02

Víš jak funguje cyklus FOR a přepínač SWITCH ? Pokud ne, tak tím začni a rovnou se koukni i na IF a WHILE. Momentálně ti to pracuje nějak takto.

Setup
cyklus 0 až 7 (to číslo je v proměnné i) {
nastavení vstupu výstupu
}

Loop
cyklus 0 až 7 (to číslo je v proměnné i) {
čtu vstup[0-7], dle něj zapínám vypínám ledky a vypočtu level
}

přepínač (level)
případ level = 1 -> uplné zaplavení, vypni relé, houkej
break; -> tady končí případ 1
případ level = 2 -> už se to plní, zapni relé
break; -> tady končí případ 2
...
...
...
případ default -> tohle se provede když ani jeden z předchozích případů nenastane
break;

----
velmi dobrý pomocník pro vymýšlení a laborování je umět si nakreslit vývojový diagram https://www.wikiwand.com/cs/V%C3%BDvojov%C3%BD_diagram

Pojkynet
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2020, 01:14
Reputation: 0

Re: Úroveň hladiny v jímce

Příspěvek od Pojkynet » 06 črc 2020, 11:37

analytik píše:
03 črc 2020, 08:01
Častý problém při opisování cizích kódů. Zdánlivá úspora několika hodin vlastního programování se při potřebě modifikace změní na ztrátu dnů při laborování nad potřebným zásahem do programu. Jak modifikovat něco, o čem nevím jak funguje? Je lepší začít s jedinou sondou a jednou LED, když to maká, přidat další nebo šestkrát zkopírovat. Trvá to pár hodin, ale vím jak to funguje a kam hrábnout s případným vylepšením. Občas se jeden vlastními chybami i něčemu přiučí. I když - učit se cizími chybami vyjde laciněji. :)
Ahoj
Vůbec to není o žádné úspoře času,nýbrž o tom,že jsem začátečník a někde začít musím.Když napíši na forum o radu a dostanu místo ní kritiku,tak to samozřejmě chápu,ale to mi moc nepomůže.
Raději bych potřeboval postrčit,protože mě opravdu není úplně jasné jak funguje switch a nějak to pořád nemůžu dát do hlavy :shock:

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Úroveň hladiny v jímce

Příspěvek od kiRRow » 06 črc 2020, 12:00

Ono to půjde, neboj. Zkus nejprve pochopit IF. Příkaz IF je v programu rozcestník vedoucí dvěma směry. To kterým směrem se bude ubírat program určuje podmínka. Používá se v případech, kdy testujeme něco, co může nabývat pouze dvou hodnot. True, nebo False.
SWITCH se používá v případech, kdy testujeme něco, co může nabývat více než dvou hodnot. Funguje jako takzvaný přepínač. Program se zde umí odebrat jedním z (třeba) osmi směrů, na základě definovaných případů. To je právě ten CASE. Každý případ je pak ukončen BREAK.

analytik
Příspěvky: 148
Registrován: 26 čer 2020, 12:48
Reputation: 0
Bydliště: Děčín

Re: Úroveň hladiny v jímce

Příspěvek od analytik » 06 črc 2020, 17:57

Pojkynet píše:
06 črc 2020, 11:37

Ahoj
Vůbec to není o žádné úspoře času,nýbrž o tom,že jsem začátečník a někde začít musím.Když napíši na forum o radu a dostanu místo ní kritiku,tak to samozřejmě chápu,ale to mi moc nepomůže.
Raději bych potřeboval postrčit,protože mě opravdu není úplně jasné jak funguje switch a nějak to pořád nemůžu dát do hlavy :shock:
Chápu tvou situaci, jen chci naznačit, že učit se programovat užitím hotových programů přinese stejný úspěch, jako učit se řídit auto za volantem formule1. Neber to osobně, prosím.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 15 hostů