Meteostanice

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: Meteostanice

Příspěvek od cz_marek » 22 led 2020, 08:18

arduman píše:
22 led 2020, 07:52
No tak to je paráda. Udělat krabici z překližky to mě vůbec nenapadlo. Už jsem tak zblblej těma plastama..
Nakonec to vypadá že největší oříšek bude kryt toho UV senzoru.
Neni to preklizka - je to masiv americky orech a v tom bukove prouzky aby to lip vypadalo :-)

Z prekližky by to slo taky ale zaleži na konstrukci. Masiv je vetsinou lepsi.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice

Příspěvek od pavel1tu » 22 led 2020, 09:23

arduman píše:
22 led 2020, 08:10
Takže na ten venek by se hodilo spíš toto: GY-49
Rozsah má vynikající - 0.045 Lx až 188,000 Lx
To na intenzitu osvětlení asi ano, ale na UV index (množství UV) ?
Já to vidím na obě ... ale kam to narvu, to nevím ... já to mám celé i s 18650 v radiačním štítu ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: Meteostanice

Příspěvek od cz_marek » 22 led 2020, 12:16

Jo tak už nemusim hledat použivam taky MAX44009. Měl jsem udelany na UV a lux sensor takovy "domecek" z 0.5mm folie (používa se to jako krytí první strany když se sešívají dokumenty do hřebenové vazby) ale to se vubec neosvětčilo - za rok to zežloutne. Konstrukce jednoduchaproste krabicka slepena po hrnach izolepou a v ni PCB s listou do ktere byli zasunute dva sensory a dratama spojeno do radicniho stitu... Nemam ted moc čas to vymylset jinak ale budu to muset predelat.
Ideal na propustnost UV je kremenné sklo ale to jsem nesehnal. Jeste mam v hlavě napad že použiju sklenenou trubicku priměreneho prumeru (25mm??) - ta se da koupit v laboratornich potrebach a zaslepim konce treba plexisklem. Možná by se dala použít i nejaka skumavka ze skla.

treba: http://www.glass-sphere.com/eshop/sklen ... valce.html

Trubice z plexi bych nepouzival - bud jsou UV nepropustne aby nezloutly nebo to bude za rok zlute.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů