LED lampička - budík

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

LED lampička - budík

Příspěvek od cz_marek » 29 led 2019, 07:54

Ahoj,
dělalám takový jednoduchý "projekt" lampičky s LED paskem nic složitého. Ma to mit i funkci budiku v nastavený čas se lampička začne pomalu rozsvěcet a postupně bude přidávat na intenzite, až dosáhne maxima zablika a uspí se na nejaký čas a pak znovu. Tohle se zopakuje nekolikrat. Je to obdoba toho když na telefonu nastavim odložený budík. Jinak ta lampicka bude fungovat normlane jako lampicka - na dotykovy spinač se zapne, při dalsim dotyku se zvysi intenzita... Hardwarove hodne jednoduché a rizeni toho LED pasku taky.

O co mi jde... chtel bych inspiraci na to jak nastavovat tu lapmičku. Napadlo mě udelat web stranku kde bude pole čas, počet opakovani, a delka mezi opakovanim. Nevim jestli to neni zbytecne slozite resit pres web stranku a urcite to neni nic moc - je to darek pro pritelkyni takze by to melo byt i hooodne "user friendly" protoze jinak to nebude pouzivat. Napadlo me treba pres Bluetooth ale nevim jak - tak budu rad za napady.
Rozměrove to musi byt co nejmensi aby se cela elektronika vesla do podstavce - proto nechci resit nastaveni na lampicce pres nejaky displej. Navic to bude takova "designova" vec kde by se to ani moc nehodilo.
Kdyby to nebylo "user friendly" tak budik opustim a dostane jen lampicku :-)

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: LED lampička - budík

Příspěvek od petan » 30 led 2019, 18:01

Tak nejdřív by sis měl rozmyslet, co vlastně chceš.
Jestli lampičku s budíkem, tak by tam asi bylo dobrý mít nějakej displej s časem. Pokud to bude mít čas, tak aby to šlo nějak nastavit...user friendly přes web rozhraní? To budeš muset řešit buď nějakým webserverem, nebo službou nějaké třetí strany. Opravdu chceš budík nastavovat přes net?

Koukni na tyhle hodiny: https://arduino-forum.cz/viewtopic.php?f=38&t=883
Tam se dá nastavovat čas a několik dalších věcí pomocí dvou tlačítek. pavel1tu asi dodělával budík. Nevím, jestli použil nějaký základ z programu, nebo ne. Ale funkce bude podobná. Pak už stačí dodělat to blikání lampičky...

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: LED lampička - budík

Příspěvek od pavel1tu » 31 led 2019, 06:17

Nechtěl jsem odpovídat než to testnu ...

Co takhle app BLIK ?
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: LED lampička - budík

Příspěvek od cz_marek » 31 led 2019, 07:39

@ petan: asi jsme se spatne pochopili, ja nechci budiks displejem ale lampicku ktera bude umet budit. Primarni funkce je lampicka jen jsem ji chtel nejak vytunit. Pro predstavu jsem udelal rychly obrazek - na obrazku to vypda celkem hnusne ale je to na rychle vytipnute z CADU ... je to z masivniho dreva samotna lampicka asi javor a podstavec americky orech (drevo se muze jeste zmenit ale to neni podstatne) Na začatku jsem uvazoval ze bych tam dal nejaky maly displej do spodni casti (oled 0,91" by se vesel) ale ne chci aby to bylo ciste drevo ktere prekvapi ze umi neco vic :-)

Obrázek


@pavel1tu: myslis Blynk? o tom jsem taky uvazoval a prislo mi to celkem v poho jen jsem s tim nikdy nic nedelal - je to jedna v moznosti diky.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: LED lampička - budík

Příspěvek od pavel1tu » 31 led 2019, 13:27

sorry tablet si to upravil na blik
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: LED lampička - budík

Příspěvek od cz_marek » 21 srp 2019, 07:27

tak jsem po nejake dobe dodela lampicku - neni to žadna velka elektronika ale at ma tohle tema nejaky konec :-)
Rizeni jsem nakonec vyresil jednoduse - budik jsem vynechal a je to jen lampicka ktera sviti.
Funkce jednoducha - v drevene zakladne je schovane dotykove "tlacitko" ktere kdyz se "stiskne" tak se svetlo zapne, kdyz se "tlacitko" drzi tak se zvysuje intenzita az po max a pak zase od minima. Pokud svetlo sviti a aktivuje se tlacitko tak svetlo zhasne. Udelal jsem k tomu jednoduche zapinani / vypinani / nastaveni pres HMTL stranku. Nekdy se to hodi kdyz je potřeba zhasnout nebo nastavit jas a nechce se vstavat.

Co se tyka provedeni tak je to z bukoveho dreva v oblouku je zafrezovana drazka pro LED pasek. Napajeni je pres 12V adapter - přislo mi to lepsi rešeni než cpat napajeni s trafem do zakladny , veslo by se to ale zbytecne by to hřálo a nic moc by se tim nevylepsilo.
jeste delam kosmeticke zmeny v kodu - jak bude final tak to sem muzu dat

Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů