simulace spínání tlačítka

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
z0han
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2018, 00:06
Reputation: 0

simulace spínání tlačítka

Příspěvek od z0han » 30 zář 2018, 15:30

Ahoj.

mám takový asi triviální dotaz a předem se omlouvám, pro někoho to možná bude trochu zvláštní bastl..
Mám obyčejné tlačítko v existujícím zařízení a potřebuji ho spínat dálkově.
Postavil jsem tedy na kombu [arduino micro+ir dálkový ovladač+relé] takový přepínač, který po stisku tlačítka na dálkovém ovladači sepne a rozepne relé. Relátkem spínaný obvod jsem napájel na piny tlačítka, a myslel jsem, že s tím nebude problém. Ale je. Fyzické tlačítko na zařízení stiskem prstu funguje, ale relátkem nepřepíná. Relé cvakne tak jak má, ale stisk tlačítka to nenasimuluje.

vše je napájené přímo z toho zařízení.

schéma, jak jsem to připájel:

Kód: Vybrat vše

https://ctrlv.cz/3jKS
Předem děkuji za případné.

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: simulace spínání tlačítka

Příspěvek od petan » 30 zář 2018, 17:41

Sice by to podle schéma mělo být OK, ale stejně se zeptám. Máš správně připojen mikrospínač? Nespínáš kontakty jenom na jedné straně spínače? Máš správně zapojeno relé (kontakt COM a NO).
Pak může být problém s tím, že relé nepřenese tak malý proud jako mikrospínač - na signály se používají relé s pozlacenými kontakty.

Každopádně by to s "pípákem" měla být otázka chvíle...

z0han
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2018, 00:06
Reputation: 0

Re: simulace spínání tlačítka

Příspěvek od z0han » 30 zář 2018, 18:11

relátkem spojuji kontakty, které "pípají" jen když je tlačítko zmáčknuté..

relé používám tohle z číny:
http://bdspeedytech.com/image/cache/cat ... 50x750.png

napadlo mě ještě extra propojit gnd od tlačítka s gnd arduina, to by ale mělo být už spojené, když arduino napájím přímo z té desky s tlačítkem

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 786
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: simulace spínání tlačítka

Příspěvek od gilhad » 30 zář 2018, 18:52

A nebylo by jednodussi tim arduinem ovladat servo, ktere by to tlacitko proste zmacklo? (idealne s kusem gumy, aby servo neslo natvrdo proti dorazu, ale jen zmacklo tu gumu dost na bezpecne spojeni tlacitka a rezerva pro pohyb serva je vetsi zmacknuti te gumy)

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: simulace spínání tlačítka

Příspěvek od pavel1tu » 30 zář 2018, 20:10

Já to nechápu ...

někde je tlačítko,
ty tam přidáš relé, které má být paralelně k tomu tlačítku a bude ovládané z dálky ?

Podle schematu to chápu, že tlačítko svými kontakty zkratuje cívku relé ?

Nevidím tam ty kontakty relé ....
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

z0han
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2018, 00:06
Reputation: 0

Re: simulace spínání tlačítka

Příspěvek od z0han » 30 zář 2018, 21:19

gilhad píše:
30 zář 2018, 18:52
A nebylo by jednodussi tim arduinem ovladat servo, ktere by to tlacitko proste zmacklo? (idealne s kusem gumy, aby servo neslo natvrdo proti dorazu, ale jen zmacklo tu gumu dost na bezpecne spojeni tlacitka a rezerva pro pohyb serva je vetsi zmacknuti te gumy)
Asi jo, ale uz jsem si dal tu praci mit to vse schovane v puvodni krabici, servo by tam bylo jako pest na oko..

pavel1tu píše:
30 zář 2018, 20:10
Já to nechápu ...

někde je tlačítko,
ty tam přidáš relé, které má být paralelně k tomu tlačítku a bude ovládané z dálky ?

Podle schematu to chápu, že tlačítko svými kontakty zkratuje cívku relé ?

Nevidím tam ty kontakty relé ....
Myslim, ze to chapes spravne. To zkratovani civky v rele tlacitkem bude velky problem? Muze to rele nebo neco dalsiho poskodit? Pokud mi bude fungovat tohle dalkove ovladani, nebude duvod puvodni tlacitko pouzivat.

AstroMiK
Příspěvky: 593
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: simulace spínání tlačítka

Příspěvek od AstroMiK » 30 zář 2018, 23:19

Cívku relé k tomu původnímu tlačítku přece (snad) nezapojuješ!
Tak o jakém zkratování píšeš?

Tlačítko přemostíš jen pomocí kontaktů toho relé (COM a NO).

A dále, když píšeš, že to dálkové rozšíření napájíš z původního zdroje, stačí opravdu ten zdroj na sepnutí relé?
Ono se může zdát, že relé sice cvakne, ale protože není dost silný zdroj, tak se kontakty ve skutečnosti nesepnou.

z0han
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2018, 00:06
Reputation: 0

Re: simulace spínání tlačítka

Příspěvek od z0han » 01 říj 2018, 10:12

o zkratování začal pavel1tu.
Zapojené to mám pomocí kontaktů COM a NO.
COM a NO jsou paralelně k tlačítku, napájení z přímo z desky spotřebiče a signální pin z arduina.
Přiznám se, že o zkratování cívky relé jsem doteď neslyšel, ale to asi u běžného čínského modulu snad nepůjde.
Večer tedy zkusím otestovat, jestli relé opravdu spíná s tímto napájením a dám vědět

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů