Problém s načtením webu

ohruska
Příspěvky: 235
Registrován: 08 pro 2017, 20:56
Reputation: 0

Re: Problém s načtením webu

Příspěvek od ohruska » 08 bře 2018, 20:43

Zdravím.
Podívej se do dokumentace, piny 50 až 53 jsou pro SPI komunikaci.
Proto ti nejede přenos na eternet.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načtením webu

Příspěvek od jankop » 08 bře 2018, 20:51

Princip je ten, že pochopitelně dám povel ke změření a pak si data přečtu do globální proměnné. Tys podle mě vždy data četl zdlouhavě ze senzoru, já bych je četl rychle z proměnné. To je ten rozdíl mezi použitím float teplota0 (sensors0.getTempCByIndex(0)); a float teplota0 = (sensors0.getTempCByIndex(0)); Aspoň si to doposud myslím, protože jsem ještě nezjistil, co ten tvůj příkaz přesně znamená. Bylo by asi dobré, kdybys při dalším rozvoji programu zavedl funkce. Protože pokud budeš všechno postupně skládat jen tak do smyčky loop(), tak bude potom problém se v tom vyznat a něco upravit, doplnit, změnit. Prostě interval automaticky periodicky čte senzory a ukládá hodnoty do globálních proměnných, ze kterých si je v jakékoliv části programu můžeš kdykoliv vyzvednout a pracovat s nimi. Interval můžeš pochopitelně použít i pro periodické čtení tlačítek, nebo efektivnímu blikání LED. Do smyčku loop() bych dával jen ty testy jako je if (SensorRead.expired()) a z nich bych volal funkce deklarované třeba na konci programu.
Naposledy upravil(a) jankop dne 08 bře 2018, 21:03, celkem upraveno 1 x.

ok1vkt
Příspěvky: 26
Registrován: 06 úno 2018, 16:29
Reputation: 0

Re: Problém s načtením webu

Příspěvek od ok1vkt » 08 bře 2018, 20:57

ohruska píše:
08 bře 2018, 20:43
Zdravím.
Podívej se do dokumentace, piny 50 až 53 jsou pro SPI komunikaci.
Proto ti nejede přenos na eternet.
Ajo, no já jsem ale blbec. Maš pravdu. Nečekal jsem že ty piny budou "společné", čekal jsem že to jsou jen vstupy,vystupy extra. A ne že to je propojený s tím ICSP konektorem.

ok1vkt
Příspěvky: 26
Registrován: 06 úno 2018, 16:29
Reputation: 0

Re: Problém s načtením webu

Příspěvek od ok1vkt » 08 bře 2018, 21:02

jankop píše:
08 bře 2018, 20:51
Princip je ten, že pochopitelně dám povel ke změření a pak si data přečtu do globální proměnné. Tys podle mě vždy data četl zdlouhavě ze senzoru, já bych je četl rychle z proměnné. To je ten rozdíl mezi použitím float teplota0 (sensors0.getTempCByIndex(0)); a float teplota0 = (sensors0.getTempCByIndex(0)); Aspoň si to doposud myslím, protože jsem ještě nezjistil, co ten tvůj příkaz přesně znamená. Bylo by asi dobré, kdybys při dalším rozvoji programu zavedl funkce. Protože pokud budeš všechno postupně skládat jen tak do smyčky loop(), tak bude potom problém se v tom vyznat a něco upravit, doplnit, změnit.
No mysliš jakože tam není to = ?? To sem předpokládal že tam být nemusí, respektive že ten zápis je jedno a to samé.

Ohledně těch funkcí, budu muset zjistit o co se jedná. Jak říkáš, ten program bude rozsáhlý. A hlavně v tom programu bych potřeboval "využívat i takový podprogramy malý" Dám příklad. Bude hlavní program, v něm by byl podprogram třeba na tohle ukladaní a měření dat, pak další podprogram třeba na vypisování na LCD, pak dalši podprogram na Web, pak další podprogram na samotné řízení zařízení,......).

Uplně na rovinu, učím se to. Nikdy jsem to nedělal, ale mám konkrétní cíl takže postupně se tím snad nějak prokoušu. Na chvíli to ale nebude no.
Každopádně vám všem moc chci poděkovat za pomoc a trpělivost. Nemám bohužel nikoho v okolí kdo by se tím zabýval a nebo měl čas a chuť mně do toho zasvětit.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načtením webu

Příspěvek od jankop » 08 bře 2018, 21:09

No to "=" z toho dělá podle mě dvě naprosto rozdílné věci. Mimochodem i na vykreslování displeje se bude hodit ten Interval

ok1vkt
Příspěvky: 26
Registrován: 06 úno 2018, 16:29
Reputation: 0

Re: Problém s načtením webu

Příspěvek od ok1vkt » 08 bře 2018, 21:20

Já to pravě bral tak, že ten float teplota0 nabývá hodnotu (sensors0.getTempCByIndex(0).
Já pak tu hodnotu teplota0 volám na tom web serveru, takže to muselo asi fungovat, tu hodnotu on znal.
Proto jsem tam ani to = nedával...

I když já asi vím proč sem tam psal to float..... protože já sem předtím laboroval s int. A to z důvodu aby mi to psalo jen celá čísla, bez desetin atd. A pak sem si to rozmyslel a změnil int na float protože to pak změří 12,34 a nic víc

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů