Arduinom riadená garážová brána pomocou 433Mhz

Odpovědět
MAT
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2019, 17:16
Reputation: 0

Arduinom riadená garážová brána pomocou 433Mhz

Příspěvek od MAT » 31 črc 2019, 18:01

Dobrý deň, po údere blesku mi zhorelo riadenie elektrickej garážovej brány. Keďže tieto moduly sú pomerne drahé, rozhodol som sa si ho vyrobiť pomocou arduina. Kúpil som si 433Mhz prijímač xd rf 5V, ktorým som si chcel cez seriálový monitor arduina zistiť kódy 433Mhz ovládačov, ktoré som dostal ku bráne. Skúšal som to s originálnym programom ktorý bol v knižnici ku prijímaču. Tu nastal problém a to taký že arduinom nedokážem zistiť parametre RF kódu ovládača :| Som stratený a neviem sa ďalej so svojím projektom pohnúť. Preto som sa obrátil na toto fórum s nádejou že Vy skúsenejší mi s tým zistením kódu pomôžete. Som začiatočník v programovaní arduina, no ak by som dokázal s Vašou pomocou tento kód zistiť, riadenie motorov a signalizácie by som už zvládol aj sám. Rozmýšľal som už aj nad tým že som si možno kúpil zlý typ prijímača... každopádne spolieham sa na Vaše rady a nápady. Vopred ďakujem za odpovede :)
Přílohy
Untitled.png
P_20190731_175018.jpg
P_20190731_175002.jpg

RomanB
Příspěvky: 90
Registrován: 04 zář 2017, 14:28
Reputation: 0
Bydliště: Havířov

Re: Arduinom riadená garážová brána pomocou 433Mhz

Příspěvek od RomanB » 31 črc 2019, 21:56

https://www.ebay.com/itm/RXB6-433Mhz-Su ... SwInxXMZ-O doporučuji tento. To co máš ty mi nefungoval a to jsem měl 3 ks (možná špatná várka).

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduinom riadená garážová brána pomocou 433Mhz

Příspěvek od pavel1tu » 01 srp 2019, 07:21

Ufff, to jsou rady ...

1) musíš vědět s jakou modulací máš ty dálkové jestli FM nebo AM (odhaduji AM podle vzhledu) a jestli posílají kod (vmodulovane pulzy) nebo jen vmodulovanou nějakou frekvenci (trvale) - setkal jsem se s obojím
2) to co jsi koupil je opravdu na prd - měl jsi se tu nejprve zeptat - vadná várka to není - s ext. anténou jsem to rozchodil asi na 75m ale s výpadky (pokus o přenos teplot ze skleníku)
3) co ti doporučuje výše RomanB - není zaručeno že to bude chodit, nepíše že to rozchodil se stejným dálkovým

4) to hlavní - v číně lze koupit přijímač na 433MHz + dálkové - odpadlo by ti zjišťování kodu dálkového a tolik peněz navíc to zase není

nejsem doma jsem na SC, něco (hodně) se mi doma válí (přijímače/vysílače) - klidně půjčím na pokusy + co rozchodíš daruji ;) - záleží odkud jsi a jak ti to doručit
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

MAT
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2019, 17:16
Reputation: 0

Re: Arduinom riadená garážová brána pomocou 433Mhz

Příspěvek od MAT » 16 srp 2019, 19:14

pavel1tu píše:
01 srp 2019, 07:21
Ufff, to jsou rady ...

1) musíš vědět s jakou modulací máš ty dálkové jestli FM nebo AM (odhaduji AM podle vzhledu) a jestli posílají kod (vmodulovane pulzy) nebo jen vmodulovanou nějakou frekvenci (trvale) - setkal jsem se s obojím
2) to co jsi koupil je opravdu na prd - měl jsi se tu nejprve zeptat - vadná várka to není - s ext. anténou jsem to rozchodil asi na 75m ale s výpadky (pokus o přenos teplot ze skleníku)
3) co ti doporučuje výše RomanB - není zaručeno že to bude chodit, nepíše že to rozchodil se stejným dálkovým

4) to hlavní - v číně lze koupit přijímač na 433MHz + dálkové - odpadlo by ti zjišťování kodu dálkového a tolik peněz navíc to zase není

nejsem doma jsem na SC, něco (hodně) se mi doma válí (přijímače/vysílače) - klidně půjčím na pokusy + co rozchodíš daruji ;) - záleží odkud jsi a jak ti to doručit
Dobrý deň, tak dnes som motor brány rozchodil s už hotovým modulom... Modul posiela arduinu Log1 a arduino už časuje a robí reverz motora.
Patrí Vám veľká vďaka za radu a ochotu, cením si to.

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Arduinom riadená garážová brána pomocou 433Mhz

Příspěvek od KamilV » 16 srp 2019, 20:45

A to se ta garáž otevírá neklíčovaným 433 Mhz signálem? Takže když v době otevírání půjdu okolo s arduinem v kapse, tak si ten signál zachytím a od té chvíle si můžu otevřít cizí garáž?

Čekal bych, že se bude posílat třeba nějaký RSA otisk a Ardu u motoru dveří pozná, že ho vyslala jen ta správná a pravá "klíčenka"...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů