Modul 899MHz nebo jiný ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Modul 899MHz nebo jiný ?

Příspěvek od pavel1tu » 18 úno 2019, 15:59

Zdravím,
kamarád má domácí alarm založený na WiFi (3 externí moduly),
bohužel je v "paneláku" a stává se mu, že některý z modulů bývá pravidelně zarušený.

Tak hledáme náhradu, já jsem pro 866MHz (potřebuji si to vyzkoušet), on pro BT (HM-10).

Mohu poprosit o zkušenosti s jakýmkoliv modulem propropoj vzduchem, aby to prošlo zdí, bylo to nějakým způsobem "adresovatelné" a ideálně obousměrný provoz (není podmínkou).

děkuji
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Modul 899MHz nebo jiný ?

Příspěvek od Wojta » 18 úno 2019, 16:49

Já bych osobně šel do těch RF modulů, přijde mi že pro takový systém je to lepší. Třeba už v tom ohledu že si nastavíš svojí proprietární komunikaci (s nějakým vlastním zabezpečením předpokládám) a zařízení se tím stává skoro nedobytný tím, že tvůj způsob komunikace nikdo nezná. Na druhou stranu rušení v těhle pásmech v paneláku by taky nemuselo být malé, obvzlášť s tím množstvím různých domácích meteostanic, zvonků atd.

Kdybych to chtěl dělat fakt pořádně, plácnu do toho paneláku na pár dní Arduina s oběma moduly a nechám si logovat RSSI a nějaké chyby, pak podle toho co bude míň chybovat bych se rozhodoval dál.

Ještě úplně mimo. Co za WiFi moduly tam teď má? Nedávno jsem viděl že na ESPčkách jde zmršením clocku rozšířit šířka pásma přičemž nosná zůstává stejná. Mohlo by to problémy se šumem vyřešit. Ale přiznám se že netuším jak by to bylo se zákonem. Po rozšíření to bude asi šahat pásmem tam kam by nemělo a to by se někomu opravdu nemuselo líbit.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul 899MHz nebo jiný ?

Příspěvek od pavel1tu » 18 úno 2019, 16:59

No u něj je problém že okolní byty (3 nad ním, 2vedle něj a 3 pod ním - v jednom vchodu - mají WiFi tak naplno, že sem tam tlučou i jeho domácí WiFi.
Normálně tam naskenuji několik TV, asi 4 kamery a další věci po WiFi.

On tlačí do BT, ale to já neumím a dle mne je to také na 2,4G

Já tlačím na RFM69 moduly - mám je pořád neprostřelený, tehdy jsem neměl čas a kolega si to dodělal sám - a pak se nepodělil o kod.
Mají HW kryptování, adresaci, ext. anténu, řízení výkonu a citlivosti příjmu.

PS: ty HM-10 mne lákají,pokud by se našel nějaký funkční prototip zařízení jako univerzálního "uzlu", kam by šel připojit snímač teploty, kontakty, prostě cokoliv.
Něco jsem našel na netu, ale připadne mi to buď nedodělané, nebo ne úplně univerzální.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů