Bluetooth modul - ZS040

Odpovědět
Mamincin_mazanek
Příspěvky: 9
Registrován: 16 zář 2018, 19:55
Reputation: 0

Bluetooth modul - ZS040

Příspěvek od Mamincin_mazanek » 17 pro 2018, 19:56

Dobrý den. Chtěl bych napragramovat modul ZS-040 (HM-05) tak, aby přijímal informace z mobilu a posílal je do arduina. Bohužel jsem se zasekl již na samotné konfiguraci modulu. Nemohu totiž konfiguraci spustit. Chtěl bych se Vás tedy optat, zda nevíte co s tím.
PINOUT Arduino MEGA:
VCC - 3,3V
GND - GND
RXD - RX0
TXD - TX0
EN - 5V

Program pro konfiguraci bluetooth, vždy vyhodí hodnotu po čtení na serial portu xx?x?xxx?x?xxxx??x?x??xx?x?x?x??x?x

Ledka co má při AT módu blikat s intervalem 2s bliká stále jen s intervalem 1s

#include <SoftwareSerial.h>

SoftwareSerial BTSerial(10, 11); // RX | TX


void setup() {
pinMode(22, OUTPUT); // this pin will pull the HC-05 pin 34 (key pin) HIGH to switch module to AT mode
digitalWrite(22, HIGH);
Serial.begin(9600);
Serial.println("Enter AT commands:");
BTSerial.begin(38400); // HC-05 default speed in AT command more

}

void loop() {
// Keep reading from HC-05 and send to Arduino Serial Monitor
if (BTSerial.available())
Serial.write(BTSerial.read());

// Keep reading from Arduino Serial Monitor and send to HC-05
if (Serial.available())
BTSerial.write(Serial.read());

}

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluetooth modul - ZS040

Příspěvek od jankop » 17 pro 2018, 20:42

Rozmáhá se nám tu takový nešvar...
Doporučuji ti používat tlačítko </> - code pro vložení sketche.
Co myslíš tím Pinoutem Arduino Mega? Jestli to chápu správně, tak bluetooth máš připojen na piny 10 a 11.
Nikdy jsem Mega neviděl, ale má tři sériové kanály, to se musí používat Software.serial?
Upřesni to trochu.

Mamincin_mazanek
Příspěvky: 9
Registrován: 16 zář 2018, 19:55
Reputation: 0

Re: Bluetooth modul - ZS040

Příspěvek od Mamincin_mazanek » 17 pro 2018, 22:41

Ano, bluetooth mám připojený na piny 10,11 (Softwarove RX a TX). Zkoušel jsem propojovat i s jinými RX a TX. Software serial knihovnu jsem také používal, ale nikdy jsem se nedopracoval k tomu, abych se dostal do té konfigurace. Už při párování mi telefon vyhodí hlášku - Přístup zamítnut!. V mnoha návodech jsem se také dočetl o zapojení napěťového děliče u RX, použití pinu 34 přímo z modulu a ne z konektoru EN (KEY) a pomocí drátku propojení 2 kontaktů, protože na této desce chybí tlačítko. Myslím si, že by bylo nejlepší odbužírkovat modul a dané tlačítko připájet. Modul je avšak nový, takže bych ho mohl ještě vyměnit za plnohodnotnou a originální HM-10. Přemýšlím také nad tím, že by mohl být samotný modul nefunkční, což je ale ne moc pravděpodobné. Divné je, že to lidem funguje i bez zapojení tlačítka a napěťového děliče, proto se zde ptá, zda někdo neměl podobný problém. Při použití např. programu flashmagic na přístup a úpravy na portech com mi to ukazuje stejnou chybu xxxx????xxx...

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Bluetooth modul - ZS040

Příspěvek od Wojta » 18 pro 2018, 07:06

Zkus se zamyslet už nad touhle částí:

RXD - RX0
TXD - TX0


Aby sériová komunikace fungovala, musí být RX a TX křížené (mega na RX přijme to co modul poslal přes TX a obráceně). Takže zapojení spíše takhle:

RXD - TX0
TXD - RX0

Jinak plný souhlas s jankopem, pokud máš megu, nemá vůbec smysl používat SoftwareSerial. Dokonce bych si dovolil tvrdit že při těhle rychlostech bude spíš zdrojem problémů než čehokoliv jiného. Připoj ten modul normálně na hardware piny (ale ne na ty které používá USB-Serial převodník což by měl být Serial0 ;)). Pak bych si zkusil ještě pohrát s rychlostí, z mojí zkušenosti ty moduly klidně komunikují na 9600bps i pokud mají běžet třeba na těch 38400bps. No a jako poslední možnost pak sundat bužírku a zkusit povolit AT takhle.

Dělič se používá aby se na RX BT modulu neobjevilo 5V vzhledem k tomu že uvnitř běží na 3.3V. Je možné že je tolerantní a nebo taky už nežije :D

Indikuje ti alespoň ledka modulu že jsi v AT módu?

Mamincin_mazanek
Příspěvky: 9
Registrován: 16 zář 2018, 19:55
Reputation: 0

Re: Bluetooth modul - ZS040

Příspěvek od Mamincin_mazanek » 18 pro 2018, 07:42

Dobře děkuji dnes to zkusím.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů