Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Sem pište, hledáte-li někoho, kdo pro vás něco naprogramuje, či sestaví.
Odpovědět
Eva_Dibi
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2018, 08:41
Reputation: 0

Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od Eva_Dibi » 07 čer 2018, 09:02

Ahoj / dobrý den všem Arduino znalcům.

Má někdo chuť nám pomoci s naprogramování Arduina do našich samoobslužných boxů na klíče?

Mám projekt www.Keyguru.cz kde pomáháme majitelům bytů v rámci krátkodobého pronájmu předávat klíče pro hosty ze zahraničí. (S boxem plánujeme pomáhat i v rámci carsharingu).
Minulý rok nám to už přerostlo přes hlavu a tak jsme dali jedné firmě do výroby a vývoje vlastní samoobslužné boxy na vydávání klíčů.
Nezvládli to bohužel, tak to teď narychlo řešíme sami.

Finální produkt bude box s přihrádkami se zabudovaným mobilem(/tabletem). Po zadání správného PINu se přihrádka otevře a uživatel si vezme její obsah (klíče,..). (Boxy budou v našich partnerských místech, ty "přihrádky" již máme vyrobené, "krabice" se ještě řeší. )
Nakonec jsme tedy místo samotného displaye, klávesnice, řídící jednotky a GSM modulu zvolili mobilní telefon s Androidem, čili hlavní logiku bude zajišťovat Android Aplikace.

Veškeré HW "povely" typu kontrola otevřené / zavřené schránky, kontrola stavu, rozsvícení kontrolek atp, bude řešit Arduino.
Arduino propojíme přes USB s mobilním telefonem.

Napište mi Vaše dotazy, všechny zodpovíme.
Funkční systém, který generuje a zasílá PINy již máme hotový, přes API ho pak napojíme na mobilní appku.

Já bohužel nemám znalosti programování ani elektroniky, ale chceme s projektem do východní Evropy, tam ještě nic nemají.
Mohlo by to být fajn, kdybyste naprogramovali něco, co bude fungovat všude možně "po světě" :).

Není třeba nikam dojíždět, zaplatíme co bude třeba, a jak se říká "včera bylo pozdě,..."
Momentálně řešíme ještě kdo nám ze známých udělá tu mobilní aplikaci, ale to by mělo být fajn.
Dle známého co nám poradil jít tímto směrem ale bohužel nemá čas, by to nemělo být tak šílené a mohlo by to trvat kolem 1 týdne,..

Kdyby cokoliv, jsem na telefonu 777 997 770, či na e-mailu eva@keyguru.cz ale předem říkám, že víc než je psáno tady nejsem schopná zodpovědět, takže veškeré dotazy pište - předám je dál a pak případně propojím,...

Krásný den všem!
Eva Dibitanzlová

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od martinius96 » 07 čer 2018, 19:32

IMHO: Do toho projektu sa nikto nepustí...
Keď by som niečo podobné robil, využil by som klávesnicu priamo k Arduinu a to by som napojil na internet. Toto je veľmi prešpikované. Musí sa použiť "špeciálny" USB OTG kábel pre komunikáciu medzi Arduinom a Android telefónom. Technická realizácia je 5x horšia ako urobiť program. Okrem toho Arduino nie je priemyselná platforma.

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od AstroMiK » 07 čer 2018, 21:26

Takže jestli to chápu správně, tak ten mobil s Androidem bude po sériové lince odesílat do Arduina příkazy (žádosti), na jejich základě Arduino provede nějakou činnost a po sériové lince vrátí potvrzení o vykonání, případně nějakou informaci o stavu.

První příklad:
Android odešle po sériové lince znak "A" což bude znamenat příkaz: "Otevři 1. zámek!".
Arduino ten znak "A" přijme, vyhodnotí a sepne relé na některém svém pinu.
Pak po sérové lince vrátí do Androidu znak "a", který bude znamenat "Zámek 1 byl otevřen."

Druhý příklad:
Android odešle po sériové lince znak "X" což bude znamenat dotaz: "Jsou zavřené 3. dveře?".
Arduino ten znak "X" přijme, vyhodnotí a otestuje stav na některém z kontaktů.
Když bude kontakt sepnutý, vrátí do Androida text "x1".
Když kontakt sepnutý nebude, vrátí do Androida text "x0".


Pochopil jsem ten princip správně?

Eva_Dibi
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2018, 08:41
Reputation: 0

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od Eva_Dibi » 08 čer 2018, 10:18

Ano, chápete to správně tak to bude.

Eva_Dibi
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2018, 08:41
Reputation: 0

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od Eva_Dibi » 08 čer 2018, 10:19

martinius96 píše:
07 čer 2018, 19:32
IMHO: Do toho projektu sa nikto nepustí...
Keď by som niečo podobné robil, využil by som klávesnicu priamo k Arduinu a to by som napojil na internet. Toto je veľmi prešpikované. Musí sa použiť "špeciálny" USB OTG kábel pre komunikáciu medzi Arduinom a Android telefónom. Technická realizácia je 5x horšia ako urobiť program. Okrem toho Arduino nie je priemyselná platforma.
Původní myšlenka byla, že tam bude klávesnice, display, řídící jednotka,.. ale jelikož jsme nemohli sehnat nikoho, kdo by to v C naprogramoval, tak jsme šli touto variantou.

Pokud Vás napadá něco lepšího, necháme si rádi poradit!

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od martinius96 » 08 čer 2018, 19:44

Ten projekt znie zaujímavo, ale to spojenie priamo s telefónom/tabletom prinesie viac škody ako úžitku.
Ak by som niečo podobné robil, použil by som 8x servomotor, ktorý by otváral a zatváral priehradku, resp ju odomkol/zamkol a PHP scripty pre webserver, kam by sa Arduino pripájalo (web je mi bližší ako C).

Tablet by tam pokojne mohol ostať, pripájal by sa na rovnakú stránku ako Arduino, ponúkal by grafické rozhranie webu, cez ktoré by používateľ všetko ovládal. Arduino by sa pripájalo na svoje súbory, ktorými by čítalo, či je treba a ktorú priehradku otvoriť/zatvoriť. Celá logika: Pridanie položky, výber priehradky, uloženie času, PIN atď by som riešil na strane webservera. Arduino by si už iba prečítalo Otvor/Zatvor pri každej priehradke.

Skôr by som mal obavu o to, či daná osoba po otvorení priehradky do nej niečo dá/či to aj z priehradky reálne vyberie. Takto by som to robil, ak by som to bol ja i keď to asi nie je naj voľba :D

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od martinius96 » 28 čer 2018, 23:59

Zaujímalo by ma, či sa niekto pre tento projekt našiel a pustil sa do jeho realizácie podľa prvotných pokynov?

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od AstroMiK » 29 čer 2018, 15:52

Já se do toho pustil podle původního zadání, ale odepsali mi, že už mají někoho jiného.

Fakt jsem předpokládal, že získali tebe s tím tvým řešením přes webserver.

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoobslužné boxy - naprogramovani Arduina - HW "povely" (otevření/zavření přihrádky)

Příspěvek od martinius96 » 29 čer 2018, 17:57

Mám teraz prázdniny :D Mám fúru voľného času... Škoda :-)
Nie, nikto sa mi neozval :-( Je to niekto iný.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů