Chybný seriový monitor

Odpovědět
johnok777
Příspěvky: 9
Registrován: 05 úno 2018, 16:43
Reputation: 0

Chybný seriový monitor

Příspěvek od johnok777 » 09 bře 2018, 06:58

Dobrý den, nevíte čím může být to, že v arduino idd mam kod, ktery asi 2 týdny vypisoval po seriove lince primo do monitoru a od včerejší rána se arduino pouze zkompiluje, ale nevypíše vubec nic? Vše jsem resetoval. Bohužel to vypadá že proběhla aktualizace win.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybný seriový monitor

Příspěvek od Axamith » 09 bře 2018, 08:19

Bez dalších detailů je to věštění z křišťálové koule. Něco ve stylu: nejede mi auto, dříve ale jezdilo. Čím to je?
Co třeba přiložit kód, informace o desce ...

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Chybný seriový monitor

Příspěvek od gilhad » 11 bře 2018, 12:18

No jestli probehla aktualizace win, tak se mohlo teoreticky rozbit naprosto cokoliv (overeno v praxi asi milionkrat), takze overit,
  • zda se program po zkompilovani da nahrat na arduino (kdyz ne, tak mas asi problem s portem, nebo pravy k nemu, samozrejme ze s kazdym pripojenim a odpojenim arduina (zvlast hodne rychle po sobe, nebo restartem arduina, nebo jinou vychytavkou) muze to arduino dostat jiny port (nebo mu muze byt odmitnut)
  • zda se da z arduina cist prez serial monitor - podobne problemy jako vyse
  • pokud ano, ale ctes data jinym programem, zda ten program pouziva spravny port (i po tom updatu) a zda i po updatu win ma pravo ten port vubec pouzivat, nebo se spustit
(O win toho uz moc nevim, nastesti uz radu let nejsem nucen je pouzivat a tak je nemam vubec a jen si libuju, takze vyse uvedene jsou jen napady, ktere nemuzu nijak overit, ale aktualizace win obecne spachaly tolik problemu, ze pokud do toho arduina neuderil blesk, nebo ho nesezral pes, tak mi prijdou jako nejpravdepodobnejsi vinik)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů