Montážní deska

Odpovědět
SC1
Příspěvky: 10
Registrován: 23 lis 2017, 19:10
Reputation: 0

Montážní deska

Příspěvek od SC1 » 23 lis 2017, 19:28

Vážení přátelé,

jsem nováček ve fázi zkoušení různých periferií a chystám se na první reálný projekt. Při té příležitosti pátrám po něčem, na co jednotlivé DPS trvale umístit.


První možností je něco, co jsem možná už někde viděl a možná si to jen vysnil (fakt nevím), a to univerzální montážní desce pro jednotlivé DPS.Abych to přiblížil - jde o tuhou desku z umělé hmoty (ABS, silon, laminát...), která je předvrtaná maticí otvorů v gridu 2,54 mm. Tím pádem na ní lze pomocí distančních sloupků umístit jakákoliv kombinace desek plošných spojů. Na internetu jsem našel pouze malou velikost - základnovou destičku pro robota z ABS (7 x 9 cm) a nebo ve větším rozměru něco na způsob univerzálního plošného spoje, akorát bez mědi (do velikosti 12 x 18 cm), ale tam se obávám mizerné tuhosti. Navíc můj ideální rozměr by byl někde mezi 15 x 25 a 20 x 30 cm, což je stejně mimo. Jak jsem říkal, asi jsem to někde viděl, ale vůbec si nejsem jistý, že je to dostupné na trhu.

Druhá možnost je koupit prostý přířez z nějaké plastové desky a vyvrtat si na něm přesně to, co potřebuji.

Budu vděčný za jakékoliv tipy.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Montážní deska

Příspěvek od pavel1tu » 01 pro 2017, 08:29

Osobně kupuji "universální tišťáky" buď velikosti krabičky , nebo velikosti arduina.

Pak prostě k arduinu i k modulům připájím ty piny zespoda a pak to celé připájím na ten UNI tišťák.

Tady je to co sháníš ty

Já používám ve velkém toto nebo toto nebo toto

Za pár korun jde sehnat na ALI cokoliv, vždy kupuji tak 2 až 3 navíc na bádání .... je toho ale hodně, záleží na projektu co si vybereš.
Já teď dělal asi 20 kusů s UNO, tak to beru velikostně k tomu.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

afilip
Příspěvky: 116
Registrován: 26 črc 2017, 16:34
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Montážní deska

Příspěvek od afilip » 01 pro 2017, 12:59

No, já to dělám takto:
http://xanadu.khnet.info/esp8266.php

Univerzální bastldeska, a našroubovaná na plastovou 4mm podložku (takové, jako se používají na reklamy, nebo na štítky "nouzový východ" apd.)

SC1
Příspěvky: 10
Registrován: 23 lis 2017, 19:10
Reputation: 0

Re: Montážní deska

Příspěvek od SC1 » 05 pro 2017, 20:36

Díky! Použiju univerzální DPS a zkusím to poskládat víc "prostorově", aspoň ušetřím místo.

Ještě zbývá otázka, do čeho to potom zapouzdřit. Máte také nějaké tipy na osvědčené konstukční krabičky? V mém případě se potýkám s docela náročným úkolem - Arduino Mega a přes něj 3,2" dotykový displej...

afilip
Příspěvky: 116
Registrován: 26 črc 2017, 16:34
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Montážní deska

Příspěvek od afilip » 05 pro 2017, 20:50

Já to mám to samé zakrytované takto :lol: (je to přišroubované na skříni)

Obrázek

Rellik
Příspěvky: 4
Registrován: 02 pro 2017, 13:30
Reputation: 0

Re: Montážní deska

Příspěvek od Rellik » 05 pro 2017, 21:01

Se skříňkama přímo na nějaký projekt je to celkem těžké něco vybrat tak akorát. Nedávno jsem dělal něco takového:

http://rellik.rajce.idnes.cz/Zdroj_2017_2/
http://rellik.rajce.idnes.cz/Zdroj_2017/
https://photos.app.goo.gl/1pnfRROGbzrjHXjV2

Ne každý má sice přístup k CNC fréze nebo si to svařit. Jde to udělat i ručně z nastříhaných plechů, které jsou našroubované na hliníkovém čtyřhranu. Je to vidět na fotkách z druhého odkazu. Případně na to využít profilový materiál (jekle) a udělat to podle odkazu prvního. Ten projekt na googlu jsem dělal minulý měsíc, když teď mám k dispozici svářečku na hliník.

Myslím, že pokud nejsou takové možnosti, je nejlepší volba dělat krabičky z těch jeklů. Materiál se dá koupit všude a ani moc nestojí...

SC1
Příspěvky: 10
Registrován: 23 lis 2017, 19:10
Reputation: 0

Re: Montážní deska

Příspěvek od SC1 » 06 pro 2017, 20:28

afilip: No, to je moc hezky zakrytovaný :-).

Rellik: Tohle je pro mě zase nedosažitelné, na to nemám ani vybavení, ani dovednosti.

Tak to vypadá, že budu pájet krabičky z kuprexitu jako se to dělalo před třiceti lety...

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Montážní deska

Příspěvek od pavel1tu » 06 pro 2017, 20:44

Jde koupit hodně krabiček, myslím že v Nové Pace je lisují ? zde
Až najdu hodím odkaz, i v číně mají hodně krabiček.
Pak jen na předek dáš něco rovnýho a ve finále to stříkneš.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

afilip
Příspěvky: 116
Registrován: 26 črc 2017, 16:34
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Montážní deska

Příspěvek od afilip » 07 pro 2017, 16:22

V číně se dají koupit různé krabičky za pár korun. Např. tohle https://www.ebay.com/itm/192102886612

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů