GPS moduly

Odpovědět
celeron
Příspěvky: 17
Registrován: 31 črc 2017, 08:15
Reputation: 0

GPS moduly

Příspěvek od celeron » 28 kvě 2019, 22:26

Vážení, projevil se na modulech, případně na jejich knihovnách nějaký problém spojený s přetečením počítadla týdnu z dubna tohoto roku?
Třeba pro TomTom navigace to je dost podstatný problém, nezobrazují reálný čas a pokud se "uloví" 4 družice, tak je to zázrak. Dříve bylo běžně 6-8 družic.
Díky

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS moduly

Příspěvek od pavel1tu » 29 kvě 2019, 08:25

S počtem družic to nemá nic společného - on je vidí, jde o přetečení nějakého registru (počítadla týdnů ?)
komu v práci TomTom blbnul, tak podle nějakého návodu provedli reset načtených dat družic,
pak trvalo dost dlouho než se to načetlo, ale normálně fungují.

TomTom má na svých stránkách nějaký help, tam zadáš SN navigace a buď ti to nabídne opravný FW nebo poradí co s tím.

Mne u starého nemapového Garmina pomohl totální reset. Jinak družice viděl, ale pozici nepočítal .
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

celeron
Příspěvky: 17
Registrován: 31 črc 2017, 08:15
Reputation: 0

Re: GPS moduly

Příspěvek od celeron » 01 čer 2019, 01:15

No reset načtených družic pomůže asi těžko, když se nyní informace o týdnu posílá na více bitech než do letošního dubnovýho přetečení desetibitovýho registru týdne (každých cca 19 a půl roku).
U TomToma pomůže pouze aktualizace Navcore, jinak sice naviguje ale neustále ukazuje čas 00:00. Aktualizaci mám hotovou, nic jinýho nepomáhá a ani podle odborných fór jiná možnost není. Problém je, že Navcore, co to řeší, běží jen na TomTomech starých do cca 4 let, na starší výrobce kašle.

Proto jsem se tázal, zda GPS moduly, případně jejich knihovny nemají po přetečení týdne nějaký problém.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů