Nano CH340G TX1/RX0 a tlačítko - poraďte

Odpovědět
Anthlon
Příspěvky: 13
Registrován: 21 kvě 2019, 19:47
Reputation: 0

Nano CH340G TX1/RX0 a tlačítko - poraďte

Příspěvek od Anthlon » 21 kvě 2019, 20:10

Prosím o radu:
Pravděpodobně to je nějaká velmi začátečnická chyba, ale mám obsazeny všechny ostatní digitální vstupy na Nanu, takže pro jedno další tlačítko potřebuju udělat digitalRead z pinu TX1 nebo RX0 (protože jinou možnost už nemám), ale po přiřazení tlačítka na jeden z těchto pinů (pin 1 nebo 2) se mi to chová jako trvale stisknuté tlačítko, i přesto že není. Všechny tlačítka/vstupy mám s rezistorem 10k mezi zemí a vstupem trvale a stisk přivede napětí z 5V ke vstupu-pinu, (Jedná se o banální situaci čtení tlačítka a rozsvěcení ledky (na jiném pinu) vzávislosti na tom.)

Když v programu zakomentuju část která řeší čtení tohoto tlačítka na TX1/RX0 (tedy není bráno vpotaz), vše funguje dokonale (jiná tlačítka, rozsvěcení na ostatních výstupních pinech atd..)

Přešel jsem z UNO desky kde to fungovalo na stejném pinu vpořádku, na nanu mi to dělá stále toto.

Děkuji.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nano CH340G TX1/RX0 a tlačítko - poraďte

Příspěvek od pavel1tu » 21 kvě 2019, 21:11

Toto jsem nikdy neřešil, musel bych to zkusit, jen dotaz, to máš tolik tlačítek ?

Pokud ano, dej je do matice .... nebo použij nějaký analog, to lze také ....
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

jankop
Příspěvky: 1026
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nano CH340G TX1/RX0 a tlačítko - poraďte

Příspěvek od jankop » 21 kvě 2019, 21:14

mám obsazeny všechny ostatní digitální vstupy
Použij analogový! :D
V případě pinu RX je nejspíš problém v tom, že výstup TX CH340G je v klidu v HIGH a je oddělen od Arduino Nano pouze rezistorem 1k. Tvůj rezistor 10K ho není schopen přizemnit.
Použij TX pin a jednoduše ho nakonfiguruj

Kód: Vybrat vše

void setup() {
  // put your setup code here, to run once:
pinMode(0,INPUT);
}
Zkoušel jsem teď TX jako vstup a normálně to funguje podle předpokladů, protože i když je tam stejný rezistor 1k, tak CH340 je připojen vysokoimpedančním vstupem. Dík tomu bude stačit i tvůj pulldown rezistor 10k. Ovšem musíš se obejít kompletně bez sériového portu.

Anthlon
Příspěvky: 13
Registrován: 21 kvě 2019, 19:47
Reputation: 0

Re: Nano CH340G TX1/RX0 a tlačítko - poraďte

Příspěvek od Anthlon » 21 kvě 2019, 21:47

jankop píše:
21 kvě 2019, 21:14
mám obsazeny všechny ostatní digitální vstupy
Použij analogový! :D
...
Použij analogový! :lol: - Tohle jsem potřeboval,
jsem naprostý začátečník a na tohle jsem asi nenarazil, hold tak jsem analog dal jako ty ostatní a hle ono to High a spol jde i tam :-D tak přesně o toto mi šlo, děkujuuuuu :-D (mimochodem i to zdůvodnění mi přišlo k užitku),
takže díky ještě jednou...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti