řízení QR modulu delphi

Odpovědět
jirik610
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2019, 10:37
Reputation: 0

řízení QR modulu delphi

Příspěvek od jirik610 » 28 úno 2019, 11:33

Dobrý den kolegové , řeším problém který mi zabral již několik dní googlování a podle hesla víc halv víc ví se chci obrátit na zkušenější .
Týká se to řízení dvojitého DC kontroleru pro invalidní vozík je dodáván s elektryckým outdorovým vozíkem sunrice medical modelem Groove, jednotka je Delphi P/N 020004 výstupy pro motory jsou QC , např tato - https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... mrc&uact=8 - nicméně tato jednotaka je ovládána joystickem může být doplněna dotykovým displayem a dalším příslušenstvím , o které mi nejde , komunikuje po sběrnici CAN A i B periferie jsou napájeny z jednotky- konektor obsahuje 4 vodiče +24V gnd , canH ,canL , takže klasický CANbus přizpůsobený pro napájení ovl.prvků z jednotky (vyšší napětí palubní sítě- 2 aku12V) můj problém netkví ve zprovoznění arduina na sběrnici can , ale v tom že nějak netuším jak ovládat tuto jednotku když pro ni prostě nemám ovládací prvek ze kterého bych byl schopen si nalogovat bytové sledy , nicméně na trhu firma sunrice medical dodává progamátor založený na převodu COM/CAN (usb - com - can) a procesorem atmel , kterým lze této jednotce programovat nájezdové rampy , brzdící rampy , zapínání světel využití baterie přídavné motory pro polohování sedačky a mnoho dalšího , je jasné že software vozíku není uložen v ovládacích prvcích ale v té delphi jednotce , jelikož ze zdrojů od invalidů a jejich fór vím že výměna joysticku nebo displaye neovlivní vůbec dříve nastavené hodnoty invalidního vozíku , v podstatě potřebuju nahradit originál ovládání joystickem za ovládání pedálem , a řidítky nebo volantem , navíc bude li možnost i dálkovým ovladačem ,dále číst a zobrazovat data zvláště nabytí baterie (což tato jednotka běžně umí) a využít tak potenciál tohoto zařízení které má bohužel do opensource platfomy stejně daleko jako odtud k Marzu.
Co vím je že jednotka řídí oba motory autonomně proto aby vozík mohl zatáčet , já neprřebuju zatáčet motory ale prořebuju aby reagovaly na brzdění reverz a vpřed , nemusím řídit světla (i když bych tuto možnost také rád využil) nepotřebuji přídavné polohovací motory i když v budoucnu bych možná i tuto funkci použil pokud se mi povede nějak rozklíčovat jak na to ----zkoušel jsem hledat v mnoha arduino projektech a našel jsem podobnou instalaci ovšem s jiným tipem QR kontroleru (V9) od jiného výrobceřídící jednotky , nicméně i tento využívá canbus a i k tomuto modulu se údajně dá připojit delphi display , z čehož usuzuju že by tedy měla být tato zařízení nějakým způsobem tipizovaná (chodit na stejném sledu bytů) a protokol by měl být tedy kompatibilní a pravděpodobně bude uložen někde v paměti QRkontrolerů - tedy vyvstává otázka jde tento vyčíst z QRkontroleru do počítače pomocí arduina ??? a to je at1 na kterém stojí a padá můj úspěch na tomoto pozoruhoném projektu --- no kdyby někdo vygooglil hotovou arduino knihovnu sem sní mě se to dosud nezadařilo .
s pozdravem Jura

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: řízení QR modulu delphi

Příspěvek od jankop » 28 úno 2019, 21:58

Pokud případný úspěch stojí na vyčtení řídící jednotky, pak bych o něm pochyboval. Naprostá většina mikrokontrolerů jde uzamčít proti přečtení kódu. A u komerčních zařízení se to téměř předpokládá. Zvlášť u věcí, které patří do kategorie tzv. zdravotnických prostředků. Nahrát nový obsah, ano, ale přečíst původní téměř jistě ne.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: řízení QR modulu delphi

Příspěvek od gilhad » 01 bře 2019, 22:31

Nemluvě o tom, že samotné vyčtení kódu by byl ten první, výrazně jednodušší krok, protože ten kód je přeložený do strojáku (tedy zbavený komentářů, názvů proměnných a tak a následně asi i optimalizovaný = tvrdě obfuskovaný) a ty bys ho musel nejdřív přeložit zpět, potom dekódovat, co vlastně dělá a pak zjistit proč a jak toho využít.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů