Nextion - otáčení obrázku

Odpovědět
P4VEL
Příspěvky: 1
Registrován: 16 lis 2019, 09:44
Reputation: 0

Nextion - otáčení obrázku

Příspěvek od P4VEL » 16 lis 2019, 09:55

Obracim se na vas s prosbou o radu. Na svem Arduinu Mega stavim projekt leteckeho kompasu, kdy pro zobrazeni pouzivam Nextion display 3,5" (320x480px). Muj problem cni v tom, ze interni pamet 32 MB je pro mou potrebu mala a jiz si nevim rady...
Potrebuji totiz na display otacet obrazkem, ktery je cifernik kompasu. Samotny Nextion efitor zadnou rotaci neumoznuje a tak jsem vytvoril 360 obrazku ciferniku pro kazdou zobrazovanou hodnotu a pak sproste otacim cifernikem tak, ze prepisuji cislo obrazku na pozadi. Ja vim, prasarna. Jenze jsem se nikde nedocetl, jak obrazek otacet, nebo jak vyuzit slot s SD kartou, kde by obrazky byly ulozene a display by si tam pro ne pokazde zahnul. V samotnem Arduinu mi pak bezi hned nekolik funkci jako teplomery vyfukovych plynu a valcu, voltmetr a ampermetr, stopky a vyskomer, variometr a otackomer. Nerad bych proto nejak zatezoval uz tak vytizene Arduino na nejake zobrazovani grafiky. I kdyz pokud by nebyla jina moznost... co takhle modul s SD kartou pro Arduino? Muzete mi nekdo poradit?

Moc dekuji za veskere vase postrehy.

Bastleni zdar

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů