Komunikace Arduino-Nextion

tosik
Příspěvky: 90
Registrován: 11 led 2020, 14:48
Reputation: 0

Re: Komunikace Arduino-Nextion

Příspěvek od tosik » 16 úno 2020, 21:48

Ano, to máš pravdu, do teď jsem pořádně ani o Serial.write nevěděl. V tutoriálech pro začátečníky se prostě o ní nemluví, učí se klasické print… Takže díky za vysvětlení, to kdybych věděl, kolik jsem si mohl ušetřit času... :-D No hold tak to je...

Abych se vrátil k původnímu tématu... Stále se mi nedaří rozchodit Nextion displej. Mám kopii Mega 2650, Nextion Basic 3.5" (oba Aliexpress). Už jsem do něj párkrát z Arduina něco dostal, ale jako záhadou, když jsem to chtěl zapojit a zprovoznit znova, tak mi to nejede. Konkrétně jsem použil tento návod:
https://navody.arduino-shop.cz/navody-k ... n-2.8.html,
v Nextion editoru jednoduše vytvořím jeden objekt t0, do displeje nahraji vytvořený program, vše se v displeji zobrazí jak má (nahrál jsem spoustu různých programů dle návodu na netu, bez knihovny i s ní), ale ten čas do toho displeje z Arduina prostě nechodí. Myslíte, že bude vada v Arduinu? Vyzkoušel jsem všechny 4 sériové linky, zkoušel jsem přehodit káblíky Rx a Tx mezi sebou, ale nic. Většinou to bylo tak, že jsem to tam nějak dostal, fungovalo to, ale jak jsem to vypnul a pak zapojil znova, tak už to nejelo. až po několika hodinách moření, nebo druhý den, to zase na chvíli fungovalo do odpojení. Už nevím, co s tím, chtělo by to někoho, kdo ten displej má (Ostrava a okolí, nebo ho poslat poštou), že by mi ho připojil na svůj funkční projekt, ať vím, jestli je chyba v něm nebo Arduinu. Nebo nějaký jiný tip?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů