Problém s nahráním firmwaru na Arduino Leonardo

Odpovědět
stepanoplustil
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2018, 08:35
Reputation: 0

Problém s nahráním firmwaru na Arduino Leonardo

Příspěvek od stepanoplustil » 04 črc 2018, 09:35

Ahoj, pokouším se postavit si vlastní volant s pedály k PC. Na internetu jsem našel několik návodů, které byly ve finále na dost podobném principu. Vždy tam nahrávali Firmware do Leonarda přes XLoader. Vše jsem dělal podle návodu, akorát mi to vždy ukáže chybu. Už jsem aktualizoval ovladače, zkoušel jsem to přes jiný USB por i na jiném PC, bez úspěchu. Nevěděl by si někdo rady?

Předem děkuji za odpověď

Návod č.1 (0:45 - 1:52): https://www.youtube.com/watch?v=9xhsdXZ_GrU
Návod č.2 (0:20 - 1:22): https://www.youtube.com/watch?v=v7A_fFHfN_c

V příloze screen XLoaderu
Přílohy
XLoader.png
XLoader.png (7.41 KiB) Zobrazeno 3646 x

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Problém s nahráním firmwaru na Arduino Leonardo

Příspěvek od Wojta » 04 črc 2018, 22:51

Teď z hlavy nevím jestli se Leonardo resetuje sám při nahrávání. Skoro bych tipoval že se musí při nahrávání stisknout reset, pak by se mohl chytit a nechat naprogramovat. XLoader vůbec neznám, pokud to nepůjde, zkusil bych to přes avrdude s asi takovým příkazem:

Kód: Vybrat vše

avrdude -C/usr/share/arduino/hardware/tools/avrdude.conf -v -v -v -v -patmega32u4 -cavr109 -P COM5 -b57600 -D -V -Uflash:w:./mujkodzde.hex:i
Možná se pořád nechytí ale alespoň hodí slovní popis toho co se mu nelíbí. Samozřejmě nejjednodušší by bylo nahrávat pomocí Arduino IDE ale předpokládám že .ino zdroják nemáš a proto takhle...

stepanoplustil
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2018, 08:35
Reputation: 0

Re: Problém s nahráním firmwaru na Arduino Leonardo

Příspěvek od stepanoplustil » 05 črc 2018, 08:36

Máš pravdu, tlačítko RESET se stisknout musí, o tom ale vím. Zdroj mám ve formátu .hex, takže přes A. IDE to taky nepůjde. S avrdude nemám žádné zkušenosti, takže ani pořádně nevím, jestli mám zkopírovat i ,,avrdude". Každopádně, ať zkopíruji celé nebo jen část, tak to hází: "ZAČÁTEK" is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nahráním firmwaru na Arduino Leonardo

Příspěvek od pavel1tu » 05 črc 2018, 10:07

S arduinem nemám zkušenosti, ale jiné desky aby se dostaly do BOOT loaderu musí mít nějaký PIN v "1" (SAM32)

Pohledej, určitě to bude na YUOTUBE :-)
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů